pkp pociąg

i

Autor: PKP Intercity zdjęcie ilustracyjne

Nowy rozkład PKP nadjeżdża! Pociągi w warmińsko-mazurskim bardziej komfortowe

2022-12-08 7:42

Coraz wyższy komfort podróżowania nowoczesnymi pociągami to najważniejsza nowość dla województwa warmińsko-mazurskiego w nowym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 11 grudnia 2022 roku.

W nowym rozkładzie mieszkańcy Olsztyna i okolic mogą liczyć na 18 połączeń stolicy województwa z innymi miastami kraju, z czego 8 pociągów zapewni dojazd do Warszawy.

Nowy rozkład przynosi również wzrost komfortu podróżowania. Liczba pociągów kategorii TLK zmniejszy się na rzecz składów kategorii IC. Dzięki wzmacnianiu floty PKP Intercity kolejnymi nowymi i zmodernizowanymi wagonami i elektrycznymi zespołami trakcyjnymi (EZT) w ramach największego w historii spółki programu inwestycyjnego, liczba połączeń IC z i do Olsztyna zwiększy się z 16 do 17.

Wyższą kategorię IC otrzyma dotychczasowy pociąg TLK Kormoran. Dla pasażerów oznacza to podniesienie komfortu podróży, ponieważ połączenie będzie realizowane nowoczesnym zespołem trakcyjnym ED160 FLIRT. Wraz ze zmianą kategorii zmieni się również trasa pociągu – w dni robocze pojedzie z Olsztyna do Bielska-Białej, a w weekendy do Wisły. Pociąg zatrzyma się m.in. w Działdowie, Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie i Katowicach.

Skład IC Skarbek, który w dotychczasowym rozkładzie dojeżdżał do Bielska-Białej, od 11 grudnia skończy bieg w Raciborzu, po drodze zatrzymując się w m.in. Działdowie, Warszawie, Częstochowie i Katowicach. Dzięki codziennemu kursowaniu pociągu IC Bryza mieszkańcy Olsztyna zyskają wygodny dojazd do Malborka, Trójmiasta, Koszalina i Szczecina.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych i zmiany w kursowaniu

Obowiązujący od 11 grudnia 2022 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Trwające prace modernizacyjne na linii kolejowej nr 38 spowodują, że pociągi między Olsztynem a Białymstokiem kursować będą przez Szczytno i Pisz, a od mają nie dojadą do Giżycka. Wstrzymane zostanie kursowanie pociągu IC Niegocin, a skład IC Mamry będzie jeździć w skróconej relacji Wrocław – Olsztyn – Wrocław. Od 11 grudnia pociąg IC Niegocin w kierunku Gdyni będzie mieć zmienione godziny kursowania – z Giżycka będzie wyjeżdżać o 18:05 i przyjedzie do Gdyni o 23:14.

Kontynuowane będą prace inwestycyjne na stacji Warszawa Zachodnia, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. W związku z wprowadzeniem ruchu jednotorowego na linii średnicowej część pociągów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście bądź w skróconej relacji do lub z Warszawy Wschodniej.

Zakup biletów PKP Intercity i informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

PKP Intercity konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży biletów i podróżni mogą je kupić również w aplikacji mobilnej KOLEO oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacji mPay i serwisie e-podróżnik.

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 11 i 12 grudnia br. na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Red Hot Chili Peppers - jak dobrze znasz legendę funk rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy gitarzysta Red Hot Chili Peppers?
Napad na bank w Przemyślu

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!