staruszkowie

i

Autor: pixabay.com

Zdrowie

Nowość w opiece wytchnieniowej w Iławie

2023-06-05 15:10

W tym roku Miejski Ośrodek Pompocy Społecznej oferuje naszym mieszkańcom nową formę usługi wytchnieniowej. Raz w tygodniu osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym w godz. 9.00 – 15.00 będą mogły spędzić czas w małej 4-5 osobowej grupie, w komfortowym mieszkaniu, specjalnie przygotowanym pod usługi opieki wytchnieniowej na Osiedlu Piastowskim w Iławie.

Po okiem opiekuna-specjalisty osoby z niepełnosprawnością będą mogły zarówno w ciekawy sposób spędzić czas, zjeść obiad, ale i po prostu odpocząć. W tym czasie ich opiekunowie będą mieli czas na wytchnienie od codziennej opieki nad członkami swojej rodziny, czy załatwią swoje sprawy.Ten nowy rodzaj usługi wytchnieniowej na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie będzie realizować partner Spółdzielnia Socjalna Horyzonty z Iławy. Spółdzielnia właśnie przygotowuje wspomniane mieszkanie pod potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Mieszkanie o powierzchni 70 m2., jest zlokalizowane na parterze nowopowstałego budynku, wyposażonego w windę i pochodzi z zasobów ITBS.W centralnej, przestronnej sali mieszkania będą znajdować się miejsca przeznaczone na różnych aktywności, z dużym stołem i wygodnymi krzesłami, aneksem kuchennym, wygospodarowana jest także wyposażonaw dwie kanapy i fotel przestrzeń na relaks i wypoczynek. Mieszkanie ma także dużą łazienkę, która zabezpieczy wszelkie potrzeby oraz 2 oddzielne pokoje.

W zależności od upodobań i możliwości uczestników będą tu realizowane zajęcia manualne, rozwijające i podtrzymujące naszą sprawność intelektualną, będzie można skorzystać z gier, czy posłuchać muzyki. Usługa będzie „krojona na miarę” potrzeb osób z niej korzystających.

Pachnący świeżością obiekt już czeka na swoich pierwszych gości. Całość przedsięwzięcia finansowana jest ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie, u pracownika socjalnego – Anny Szubring-Kozłowskiej, tel. 89 649 97 25.

Tłumy Polaków wściekłych na PiS! Relacja z Marszu 4 czerwca

QUIZ: Kultowe auta z PRL-u. Sprawdź, ile o nich wiesz!

Pytanie 1 z 10
Potocznie mówiło się na niego Maluch. O którym aucie mowa?