nowomiejskie starostwo

i

Autor: arch. nowomiejskie starostwo

Nowomiejscy Samorządowcy w kwarantannie. Kolejne przypadki zarażeń

2020-03-27 12:57

Po tym jak wykryto koronawirusa u kierowniczki nowomiejskiego sanepidu i strażaka służby zaczęły ustalać z kim mieli oni kontakt. Okazało się, że 16 marca odbyło się posiedzenie powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nowym Mieście w którym brały udział wszystkie lokalne władze i wspomniana dwójka.

W efekcie Sanepid podjął decyzję o umieszczeniu w kwarantannie najważniejszych osób w lokalnym samorządzie. Nie mogą opuszczać domu np. starosta, burmistrz i wójtowie. Kwarantanna jest obowiązkowa i ma potrwać do 30 marca. Póki co wszyscy samorządowcy czują się dobrze, nie mają objawów choroby. Warto dodać, że podczas feralnego spotkania zachowano na szczęście środki ostrożności, m.in. duże odległości pomiędzy uczestnikami.

Wciąż pozostaje zamknięta siedziba nowomiejskiego Sanepidu. Przypomnijmy, pracowników też poddano kwarantannie i nadzór epidemiologiczny prowadzi teraz nad powiatem nowomiejskim stacja z Ostródy.

Dziś podano informację o dwóch nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w powiecie nowomiejskim. Łącznie w województwie zarażone są 43 oosby. Z tego 5 z powiatu nowomiejskiego. W powiecie iławskim póki co nie ma odnotowanych przypadków zarażenia.