kamery

i

Autor: UM Iława

Nowe kamery pojawiły się w Iławie. Mają zwiększyć bezpieczeństwo

2022-08-08 16:14

Niedawno w czterech centralnych punktach na terenie Iławy zainstalowano nowe kamery obrotowe, które monitorują na bieżąco newralgiczne, często uczęszczane drogi i obiekty. To krok do tego, by w razie konieczności służby mogły szybciej ocenić sytuację.

Nowe urządzenia, czyli kamery obrotowe z funkcją zoom, które swoim zasięgiem obejmują cały teren dookoła, zainstalowane zostały na budynku Osiedlowego Domu Kultury na u. Skłodowskiej Curie i obejmują zasięgiem ulicę, ronda, przystanek autobusowy i przejścia dla pieszych, a także teren przy przychodni „ Zdrowie”. Aby rozszerzyć zakres widoczności ulicy Skłodowskiej kamery zainstalowano także na budynku Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Komendy Powiatowej Policji w Iławie, oraz Szkoły Podstawowej nr 5. W ten sposób służby monitorujące mają pełen wgląd w sytuację przy szkołach i pobliskich przejściach dla pieszych, często uczęszczanych przez dzieci i młodzież, a także na tzw. iławskim Manhattanie, ulicy Wiejskiej i pobliskich przystankach autobusowych.

- Z każdym rokiem sukcesywnie zwiększamy ilość kamer miejskiego monitoringu, aby mieszkanki i mieszkańcy Iławy czuli się bezpieczniej. Szczególnie ważne są tereny przy szkołach, gdzie każdego dnia uczniowie przechodzą przez przejścia dla pieszych. Wiele nieszczęśliwych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, do których dochodzi właśnie na przejściach, to sytuacje, w których dokładna rekonstrukcja zdarzeń jest niezwykle ważna. Dlatego po wielu rozmowach i w porozumieniu ze służbami policji zdecydowałem o zainstalowaniu nowych urządzeń monitorujących w tych punktach Iławy. Dziękuję pracownikom iławskiego monitoringu za zaangażowanie w tę sprawę - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.- Dziękuję Komendantowi Komendy Powiatowej Policji, dyrektorom szkół oraz dyrektorce ICK za współpracę w tym ważnym dla nas temacie. Bez tego wsparcia nasze działania nie byłyby możliwe - dodaje burmistrz Kopaczewski.

Koszt czterech nowych kamer w mieście to niewiele ponad 10 tys. zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Koniec remontu Traktu Brzeskiego

Quiz PRL. Gwiazdy, które odwiedziły Polskę Ludową. Pamiętasz to?

Pytanie 1 z 10
Mick Jagger w 1967 r. wylansował w Polsce modę na: