niepełnosprawny

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

pomoc niepełnosprawnym

Nowa forma usługi wytchnieniowej w Iławie

2023-05-24 9:09

W tym roku MOPS Iława oferuje nową formę usługi wytchnieniowej. Raz w tygodniu osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym z Iławy w godz. 9-15 będą mogły spędzić czas w małej grupie 4-5 osób w specjalnie przygotowanym do tego, komfortowym mieszkaniu na Osiedlu Piastowskim w Iławie.

Po okiem opiekuna-specjalisty, osoby niepełnosprawne będą mogły zarówno spędzić czas w ciekawy sposób, zjeść obiad, ale i po prostu odpocząć. W tym czasie ich opiekunowie wytchną od codziennej opieki nad niepełnosprawnymi członkami rodziny, czy załatwią swoje sprawy.

Ten nowy rodzaj usługi wytchnieniowej na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie będzie realizować Spółdzielnia Socjalna Horyzonty z Iławy, która przygotowuje wspomniane mieszkanie w budynku dopiero oddanym do użytku. Mieszkanie o powierzchni 70 m kw., leży na parterze, ale i tak dostępna jest winda.

W centralnej, przestronnej sali mieszkania wytchnieniowego będą znajdować się miejsca do różnych aktywności, z dużym stołem i wygodnymi krzesłami, aneksem kuchennym, jak i miejscem relaksu wyposażonym w 2 kanapy i fotel. Mieszkanie ma także dużą łazienkę, która zabezpieczy wszelkie potrzeby oraz 2 oddzielne pokoje.

W zależności od upodobań i możliwości uczestników zostaną tu zrealizowane zajęcia manualne, będzie można grać w gry czy posłuchać muzyki. Usługa będzie „krojona na miarę” potrzeb osób z niej korzystających.

Wyposażenie obiektu jest zupełnie nowe, zatem wszystko pachnie świeżością. Całość przedsięwzięcia finansowana jest ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie, u pracownika socjalnego – Anny Szubring-Kozłowskiej, tel. 89 649 97 25.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Komunia córki Cichopek i Hakiela

QUIZ. Nietypowy test z historii. Co wydarzyło się najpierw? Tylko dwie możliwości odpowiedzi!

Pytanie 1 z 13
Co wydarzyło się najpierw?