powstanie

i

Autor: arch. organizatora

Niezwykła wystawa w hołdzie powstańcom. Premiera w Iławie! [AUDIO]

2020-08-13 15:49

W iławskiej Kuźni Talentów, prowadzonej przez Marka Kałużę, od soboty będzie można oglądać wystawę zdjęć Moniki Lisowskiej. Autorka od kilku lat wykonuje fotografie stylizowane na lata 20-te ubiegłego wieku. Ostatnio zdecydowała się odtworzyć klimat warszawskiego powstania.

W Iławie te fotografie będą miały swoją premierę w formie wystawy. Co ciekawe zostaną wydrukowane na płótnach. Pokazywane będą tylko przez tydzień. Zainteresowanie wystawą jest bowiem tak duże, że autorka szykuje kolejne prezentacje m.in. w muzeach.

- 1 sierpnia 1944 roku to data szczególna dla każdego Polaka, szczególna i osobista dla mnie... - pisze Monika Lisowska. -
Tak bardzo chciałam spróbować oddać kilka kadrów z Powstania Warszawskiego , kilka kadrów pokazujących polskich żołnierzy w czasie II-giej Wojny Światowej i ... udało się. Udało się tak bardzo że sama jeszcze nie mogę tego zrozumieć...
Pomogli mi niesamowici ludzie bez których ten projekt nie udałby się. Dziękuję Markowi Kałuża. Mareczku, ogromne wsparcie z Twojej strony i dlatego Wystawa zaczyna podróż przez nasz kraj właśnie od Twojej Kuźnia Talentów .

Wystawa nosi tytuł Sierpniowe Portrety. Jej wernisaż i spotkanie z autorką zaplanowano na najbliższą sobotę 15 sierpnia. początek o godz 16. Więcej o wystawie mówi Marek Kałuża. Zapraszamy do posłuchania.

powstanie

i

Autor: arch. organizatora
Marek Kałuża o niezwykłej wystawie fotografii, która będzie prezentowana w Kuźni Talentów.

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?
Bitwa Warszawska na Narodowym. Tak powstawała scenografia do wielkiego widowiska