pocisk pod ostródą

i

Autor: KPP Ostróda Niebezpieczne znalezisko grzybiarza pod Ostródą

Odkrycia na grzybach

Niebezpieczne znalezisko grzybiarza pod Ostródą

2023-10-17 12:13

Podczas grzybobrania mężczyzna zamiast grzybów odnalazł pocisk przeciwpancerny. Zareagował prawidłowo i natychmiast zawiadomił Policję.

To kolejny przypadek, gdzie na terenie powiatu ostródzkiego odnaleziony został niewybuch. Mieszkańcy wielokrotnie odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas zwykłych prac ziemnych czy też podczas pobytu w lesie. Najczęściej pochodzą one z czasów II Wojny Światowej.

W niedzielę (15.10.2023 r.) około godziny 11:00 w miejscowości Faltyjanki gmina Miłomłyn na niebezpieczne znalezisko przypadkowo natrafił mężczyzna podczas grzybobrania.

Mężczyzna natychmiast powiadomił Policję. Na miejsce udał się funkcjonariusz rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził, że ujawniony materiał to pocisk przeciwpancerny o średnicy 122 mm. Policjanci do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczali znalezisko. Następnego dnia rano na miejsce przybyli saperzy, którzy podjęli niebezpieczny materiał i przewieźli w bezpieczne miejsce celem neutralizacji.

Policja przypomina

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani tym bardziej przenosić czy próbować rozbrajać.

Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce oznaczyć w taki sposób by służby mogły je odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów, którzy podejmą materiał i przewiozą w bezpieczne miejsce.

pocisk pod ostródą

i

Autor: KPP Ostróda Niebezpieczne znalezisko grzybiarza pod Ostródą

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Quiz dla najmądrzejszych. Te pytania sprawdzą Twoją inteligencję

Pytanie 1 z 14
Jaka jest temperatura topnienia czystego złota?