przyłbica iława

i

Autor: Starostwo Iławskie

Nie tylko iławianie pomagają lokalnemu szpitalowi

2020-04-10 13:18

Kilka dni temu iławska placówka apelowała o wszelką pomoc od mieszkańców miasta. Jak w innych polskich szpitalach brakuje tu i sprzętu medycznego, jak i nawet zwykłych środków ochronnych. Na apel odpowiadają nie tylko iławianie.

Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie jeszcze dziś otrzyma 100 sztuk certyfikowanych przyłbic ochronnych. Ufundował je Piotr Lisicki, przedsiębiorca, właściciel firmy United Trade SC. z Łomianek. Skontaktował się on tej w sprawie z radną powiatową Ewą Junkier, która przyłbice przekazała staroście.

– Pan Piotr jest wieloletnim przyjacielem naszego miasta, jest także jednym z pomysłodawców Lotniczej Majówki – mówi Ewa Junkier, radna Rady Powiatu Iławskiego, które pośredniczyła w przekazaniu daru.

Natomiast Hurtownia Artykułów Biurowych i Papierniczych T Plus P Marzeny i Roberta Otrębów z Lubawy oraz Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Andrzeja Dzieniszewskiego z Iławy zasiliło Powiatowy Szpital w Iławie w artykuły ochronne. Dla pracowników ratownictwa medycznego przygotowano 50 pakietów składających się z: przyłbicy, płynu dezynfekującego do rąk i z rękawiczek. Dodatkowo szpitalowi przekazano 8 opakowań gumowych rękawiczek, 20 kombinezonów w rozmiarze XL, mydła antybakteryjne, płyny dezynfekujące do rąk i do powierzchni.

maseczki

i

Autor: Starostwo Iławskie