święta prezenty

i

Autor: Nicole Michalou - Pexels Co kupić pod choinkę? Jaki kupić prezent i który będzie najleszy? Przeczytaj!

Nie masz jeszcze prezentów? Dzięki tym wskazówkom kupisz najlepsze!

2020-12-22 9:05

Właśnie rozpoczął się najbardziej gorączkowy etap przedświątecznych zakupów. To ostatni moment, aby skompletować prezenty dla bliskich. Jaki powinien być prezent idealny? Co chcemy znaleźć pod choinką – co najczęściej pojawia się na listach życzeń? Jak wynika z badania SW Research na zlecenie Empiku, w temacie świątecznych upominków mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego kierują się sporym pragmatyzmem.

Świąteczne hity prezentowe

32% mieszkańców regionu biorących udział w badaniu SW Research wskazało, że idealny prezent powinien być raczej praktyczny niż hobbystyczny. Jednocześnie 36% stwierdziło, że ważne jest dopasowanie upominku do zainteresowań i upodobań obdarowywanego. Ponadto, 16% respondentów z woj. warmińsko-mazurskiego przyznało, że preferuje gotowe kupione prezenty, a nie te własnoręcznie wykonane.

Pierwsze miejsce na listach najbardziej pożądanych prezentów zajmowały najczęściej:

  • ubrania (16%),
  • gotówka (13%),
  • a także sprzęt AGD (np. ekspres do kawy, blender, depilator) oraz biżuteria i zegarki (po 10%).

Listy życzeń najlepszym źródłem inspiracji

Wybór odpowiedniego prezentu może okazać się bardzo trudny, nawet jeśli doskonale znamy osobę, której chcielibyśmy wręczyć świąteczny upominek. Dlatego też ponad jedna trzecia (36%) zapytanych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego czerpie pomysły bezpośrednio z listy przygotowanej przez obdarowywanego. Inspiracji dostarczają im także rekomendacje rodziny i znajomych (39%) oraz reklamy internetowe (32%). Każda wskazówka może się przydać – tylko 29% pytanych zadeklarowało, że na wszystkie pomysły wpadli sami.

A może voucher?

Gdy brakuje pewności, co spodobałoby się osobie, której chcemy sprawić prezent, warto pozostawić jej wybór. Na oddanie części inicjatywy samym obdarowywanym w zeszłym roku zdecydował się co dziesiąty mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, z okazji świąt wręczając przynajmniej jeden voucher. Najczęściej bony te obejmowały zabiegi pielęgnacyjne i SPA (71%) oraz wydarzenia ekstremalne (43%). W tym roku tego typu prezent możemy znajdować pod choinką jeszcze częściej, karty zasilone wybraną kwotą są bowiem coraz częściej wybierane przez klientów Empiku, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Zainteresowanie tą formą prezentów dla pracowników jest o 30% wyższe niż rok temu. Obdarowani będą więc mogli sami zdecydować, po jakie tytuły książek, płyt i filmów, czy też po jakie zabawki, akcesoria kreatywne i produkty z 16 innych kategorii sięgnąć w sklepie stacjonarnym lub internetowym.

Sonda
Masz już ubraną choinkę?

Świąteczne zakupy i stacjonarnie, i w internecie

Jedna trzecia respondentów z województwa warmińsko-mazurskiego zapowiedziała, że prezenty świąteczne kupi w równym stopniu w sklepach stacjonarnych i w internecie. Na tę potrzebę w najlepszy sposób odpowiadają marki omnichannelowe. Na przykładzie Empiku, synergia kanałów stacjonarnego i online umożliwia m.in. dostęp do jeszcze większej ilości produktów oraz darmowy odbiór zamówień internetowych w najbliższym sklepie.

Badani dostrzegają przede wszystkim następujące zalety sklepów internetowych: możliwość robienia zakupów o dowolnej porze dnia (60%) oraz ogólna wygoda (także 60%), a także oszczędność czasu (52%). Z kolei wśród największych zalet sklepów stacjonarnych respondenci najczęściej wymieniali możliwość bezpośredniego obejrzenia produktu przed zakupem (54%) oraz dostępność unikalnych produktów (32%).

Z myślą o przedświątecznych poszukiwaniach idealnych upominków dla bliskich część sklepów zdecydowała się wydłużyć przedświąteczne godziny pracy, aby zapewnić jeszcze większą wygodę klientom. Do ponad 100 najbardziej popularnych salonów Empik można wybrać się nawet od 8:00 do 22:00, a informacje o godzinach otwarcia najbliższego sklepu są dostępne na stronie www.empik.com/salony-empik.

Kupisz prezenty dla każdego czy tylko dla dzieci?

Zobaczcie jak województwo warmińsko-mazurskie wypadło na tle wyników ogólnopolskich i jakie są ogólnokrajowe preferencje Polaków:

prezenty pod choinkę 2020

i

Autor: SW Research/Empik Co Polacy chcą dostać pod choinkę 2020 Link: Kliknij by powiększyć

Badanie zrealizowano w dniach 12-18.11.2020 na zlecenie Empiku przez agencję SW Research na reprezentatywnej próbie 1014 Polaków w wieku 18-65 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ponad 300 tysięcy światełek! Zobaczcie najbardziej oświetlony dom w województwie łódzkim!