Wigilia dla potrzebujących

i

Autor: eka

WIGILIA DLA POTRZEBUJĄCYCH

Nie bądź sam, przyjdź na wspólny świąteczny posiłek - zachęca grupa iławian

2023-12-06 12:01

Przedsiębiorcy, osoby prywatne oraz proboszcz z "czerwonego" kościoła zapraszają wszystkie osoby w potrzebie na wspólną wigilię, na placu przed "czerwonym" kościołem. W przygotowaniu jest 300 miejsc, ale organizatorzy zapewniają, że nikt nie odejdzie głodny.

Nikt - zwłaszcza w tym okresie - nie powinien się czuć samotny, nikogo nie powinien gnębić głód. Z takiego założenia wyszła grupa iławian, realizując swoje marzenie o pomocy ludziom samotnym, w kryzysie bezdomności, o niskich dochodach.

- Wigilia dla osób, które nie powinny być same, odbędzie się 23 grudnia na placu przed kościołem - mówi Janusz Bednarski, jeden z organizatorów. - Startujemy w samo południe.

Naszymi gośćmi byli: ojciec Andrzej Albiniak OMI, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego oraz Kamila Bednarska, Janusz Bednarski i Waldek Oscheja. Wraz z innymi przedsiębiorcami oraz osobami prywatnymi w szybkim czasie zorganizowali wszystko, co potrzebne będzie tego dnia.

- Chcielibyśmy, by było to spotkanie takie, jakie mamy w swoich domach, w serdeczności, uważności na drugiego człowieka, żeby naładować go nadzieją na lepsze jutro - mówi o. Andrzej Albiniak. - Jesteśmy także przygotowani na to, by nikogo nie wypuścić z pustymi rękoma - dodaje.POSŁUCHAJ ROZMOWY NA TEN TEMAT

Posłuchaj: wigilia dla potrzebujących

Co ważne, organizatorzy apelują do mieszkańców Iławy, by ci rozejrzeli się wokół. Jeśli znacie kogoś samotnego, kto szczególnie potrzebuje uwagi, przekażcie mu tę informację i pomóżcie w dotarciu na wydarzenie. 

Podkarpaccy funkcjonariusze oddali hołd zamordowanym we Wrocławiu policjantom

Jak dobrze znasz Akademię Pana Kleksa? Arcytrudny quiz dla fanów

Pytanie 1 z 20
Jakie prawdziwe imię i nazwisko nosił autor Akademii Pana Kleksa?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!