Następni kierowcy w Iławie "dogrzewali" się promilami

2022-09-14 15:50

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Tak też stało się podczas minionej doby.

We wtorek (13.09.2022 r.) policjanci wydziału kryminalnego jadąc jedną z dróg w gminie Iława zauważyli samochód w rowie. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli, aby pomóc poszkodowanym. Okazało się, że w aucie jest tylko pasażer.

Po chwili zauważyli, że polem ucieka jakiś mężczyzna, przypuszczając, że jest to kierowca fiata ruszyli za nim. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Był to 38 – latek. Policjanci ustalili dlaczego mężczyzna uciekał. Okazało się, że bał się odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, gdyż spowodował wypadek kierując samochodem w stanie nietrzeźwości.

Badanie alkomatem wskazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci mieszkaniec Iławy jadąc jedną z dróg w gminie z nieustalonych przyczyn zjechał na prawą stronę drogi, uderzył drzewo następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym wjechał do rowu. Pasażer z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala natomiast kierowca został zatrzymany w policyjnej celi.

Tymczasem po godzinie 23:00 policjanci wydziału ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości na jednej z iławskich ulic zatrzymali kierującego renaultem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 76 km/h. Funkcjonariusze wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że nie tylko przekroczył prędkość ale również  kierował samochodem mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj kierowcy ze swojego zachowania w najbliższym czasie będą tłumaczyć się przed sądem.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii tylko dla mistrzów. Nieliczni osiągną wynik 12/15

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy Czarnogóra graniczy z Macedonią Północną?
Wypłacał pieniądze z wyłudzonego kodu BLIK, zauważyła go policjantka

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl