Napadli na taksówkarza, zabrali pieniądze i uciekli. Siedzą już za kratami

i

Autor: KPP Iława

Napadli na taksówkarza, zabrali pieniądze i uciekli. Siedzą już za kratami

2022-02-03 12:32

Zabrali kierowcy pieniądze i uciekli. W poszukiwanie sprawców zaangażowani zostali policjanci z Iławy, Ostródy, a także Elbląga.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o rozboju. Zgłaszający oświadczył, że jest na granicy powiatu iławskiego i ostródzkiego i został pobity przez pasażerów, którzy zabrali mu pieniądze i uciekli.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. W poszukiwanie sprawców zaangażowani zostali policjanci z Iławy, Ostródy a także Elbląga.

Ponieważ sprawcy uciekali pieszo policja do ich poszukiwania użyła m.in. psa tropiącego. Zwierzę wpadło na trop obu mężczyzn i pomogło policji w ich złapaniu w niedługim czasie po napadzie.

W trakcie czynności mundurowi zatrzymali 49-latka i jego młodszego znajomego. Okazało się, że mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu, używając przemocy, zabrali kierowcy taksówki pieniądze i usiłowali ukraść mu samochód, po czym uciekli.

Mieszkańcy powiatu ostródzkiego zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Jak ustalili policjanci, 43-latek był również poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa - Śródmieście w Warszawie celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 6 miesięcy.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od kierowcy taksówki oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcom powiatu ostródzkiego.

43-latek został przetransportowany do więzienia. Wobec 49 - latka prokurator zastosował dozór policyjny. Mężczyzna teraz będzie musiał stawiać się w jednostce policji, ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym, jak również ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 m.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Brutalny mord znanego biznesmena. Policja ujawniła nowe fakty w sprawie

Quiz. Czwartkowy test z geografii. Ekstremalnie trudny sprawdzian ze stolic. Nawet 7/15 będzie sukcesem!

Pytanie 1 z 15
Stolicą Kanady jest:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl