syrena iława

i

Autor: UM Iława Ćwiczenia RENEGADE/SAREX-23

ćwiczenia

Na terenie Iławy i okolic zawyją syreny alarmowe

2023-05-17 12:27

18 lub 19 maja 2023 roku w ramach treningu systemu alarmowania i ostrzegania mogą zostać uruchomione na terenie Iławy syreny alarmowe poprzez nadanie sygnału alarmowego dotyczącego zagrożenia z powietrza.

W dniach 17-26 maja 2021 r. odbędą się ćwiczenie krajowe RENEGADE/SAREX-23 organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Elementami przedsięwzięcia jest naruszenie przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej jako zdarzenie terrorystyczne, stwarzające potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej oraz prowadzenie akcji poszukiwawczo ratowniczych na obszarze lądowym i morskim.

W związku z powyższym w dniach od 18 do 19 maja 2023 roku w ramach treningu systemu alarmowania i ostrzegania mogą zostać uruchomione na terenie miasta syreny alarmowe poprzez nadanie sygnału alarmowego dotyczącego zagrożenia z powietrza.

Na terenie Iławy jest 12 w pełni sprawnych syren alarmowych. Sygnały alarmowe mogą zabrzmieć w wielu miejscach. Wojsko do 26 maja będzie ćwiczyć też m.in. na Solinie i w górach. W akcję zaangażowane są też inne służby Ćwiczenia Renegade-Sarex są organizowane od 2008 roku.

Służby w akcji! Tak wyglądała motomajówka w "samochodówce"

QUIZ. Zawody bohaterów kultowych polskich filmów. 8/12 oznacza, że jesteś kinomaniakiem

Pytanie 1 z 12
Jurka Kilera, w którego wcielił się Cezary Pazura, w filmie „Kiler” posądzano o to, że jest płatnym zabójcą. Tymczasem był: