wypadek

i

Autor: KPP Iława

Na drogach powiatu iławskiego: Jeden potrącił rowerzystę, dwóch kierowało na podwójnym gazie

2022-11-04 12:21

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady.

W czwartek (03.11.2022 r.) kilka minut przed godz. 7:00 oficer dyżurny został poinformowany o wypadku na terenie Iławy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 66 – latek kierujący nissanem nie udzielił pierwszeństwa kierującemu rowerem na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym wskutek czego doprowadził do potrącenia. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Tymczasem w gminie Iława dzięki czujności świadka policjanci zatrzymali kierującego seatem. Zgłaszający oświadczył, iż jedną z dróg w gminie jedzie seat, którego kierowca ma problem z utrzymaniem samochodu na jednym pasie jezdni i podejrzewa, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku gdzie zatrzymali 59 – latka. W trakcie czynności policjanci potwierdzili przypuszczenia świadka. Badanie alkomatem wskazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Jak oświadczył kierujący wcześniej wypił kilka piw. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Natomiast w Kisielicach policjanci zatrzymali kierującego rowerem. Jak ustalili funkcjonariusze 61 – latek kierował jednośladem mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Teraz cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Express Biedrzyckiej - Były zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. operacji rozgryzł Putina! Mówi wprost o jego DESPERACJI

QUIZ. Synonimy. Do podanego słowa dopasuj wyraz bliskoznaczny. Masz 50 proc. szans na właściwą odpowiedź

Pytanie 1 z 15
Synonim dla słowa areopag to: