szalony mężczyzna przy telefonie

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Morderstwo narkomana w markecie! Takie zgłoszenie odebrała iławska policja

2022-09-13 10:32

Niestety nadal zdarzają się osoby, które bezmyślnie i bezpodstawnie wzywają służby ratunkowe. W ten nieodpowiedzialny sposób mogą przyczynić się do tego, że pomoc osobie, która jej naprawdę potrzebuje, nie dotrze do niej na czas.

W sobotę (10.09.2022 r.) po 22:00 do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna. Poinformował, że chce patrol policji i karetkę pod market do narkomana gdyż dokonane jest morderstwo, po czym się rozłączył.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Podczas rozmów z pracownikami ustalili, że do żądnego morderstwa czy też uszkodzenia ciała nie doszło.

W trakcie czynności policjanci zauważyli zgłaszającego. Okazało się, że był to tylko żart i chciał zobaczyć jak szybko reaguje policja i kiedy przyjedzie na jego wezwanie. W związku z powyższym 49 – latek za bezpodstawne wezwanie policji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.  

Policja ostrzega

Na numery alarmowe tj. 112, 999, 998, dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1.500 złotych.

Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Funkcjonariusze także informują o zdarzeniu inne instytucje.

Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji policji, ponieważ wzywając ją bezpodstawnie, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol policji nie dotrze.

QUIZ: Hity PRL-u. Każdy miał to w domu. Wiesz do czego to służyło?

Pytanie 1 z 10
Jako konkurencja dla kultowego odkurzacza Zelmer, mającego worek na kurz gromadzący roztocze z całego PRL, pojawił się za Gierka:
Szokujące słowa przewodniczącego Rady Miasta Podkowa Leśna. Tak powiedział o królowej Elżbiecie II!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl