Mąż z zakazem zbliżania nie chciał opuścić mieszkania. Trafił za kratki

i

Autor: pixabay Mąż z zakazem zbliżania nie chciał opuścić mieszkania. Trafił za kratki

Mąż z zakazem zbliżania nie chciał opuścić mieszkania. Trafił za kratki

2022-04-26 12:06

65-latek wszczął awanturę z żoną, a kiedy nie stosował się do nakazu opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do żony trafił do zakładu karnego.

Konsekwencje stosowania przemocy wobec najbliższych wiążą się z koniecznością natychmiastowej wyprowadzki. Prawo staje po stronie ofiar dając Policji możliwość wydania nakazu opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Tak też się stało w przypadku 65-latka, który wszczął awanturę z żoną a kiedy nie stosował się do nakazu opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do żony trafił do zakładu karnego.

W sobotę (16.04.2022r.) policjanci zostali poinformowani o awanturze domowej. Mundurowi pojechali na miejsce. Ustalili, że 65-latek wszczął awanturę ze swoją żoną, podczas której wyzywał ją, popychał, szarpał, a także wyganiał z domu. Kobieta w obawia o swoje życie i zdrowie poprosiła o pomoc policjantów.

Okazało się, że to była kolejna awantura w ostatnim czasie w tym domu. Dlatego, aby odseparować mężczyznę od pokrzywdzonej natychmiast został wydany wobec 65-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu regularnie sprawdzali, czy mężczyzna stosuje się do policyjnych zaleceń. 65 – latek wiedział, że za nie stosowanie się do grożą mu poważne konsekwencje. Jednak nadal naruszał zasady obowiązującego zakazu.

W związku z powyższym sąd zadecydował, aby mieszkaniec Iławy najbliższe 21 dni spędził w zakładzie karnym. Niebieska infolinia dla pokrzywdzonych - niebieskalinia.info

QUIZ. Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."
Express Biedrzyckiej - płk Andrzej Kruczyński: Rosja jest w rozsypce, żałośnie to wygląda

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl