Masz COVID-19 za sobą? Wciąż nie możesz dojść do siebie? Szpital może ci pomóc

2021-04-14 22:28

W iławskim szpitalu jest już dostępna możliwość rehabilitacji pacjentów po przebytym zakażeniu koronawirusem. Co ważne finansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie uruchomił rehabilitację pacjentów po przebytym COVID-19, skierowaną do ozdrowieńców, którzy borykają się ze skutkami i powikłaniami po przebytym koronawirusie. To np. pogorszenie funkcji płuc, obniżona tolerancja wysiłku fizycznego, zmniejszenie siły mięśniowej, przewlekłe zmęczenie, powikłania neurologiczne lub kardiologiczne. Zabiegi finansowane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia i wykonywane na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (tj. lekarz POZ, lekarz specjalista). Kwalifikacji oraz oceny pacjenta kierowanego na rehabilitację po przebytym COVID-19 dokonuje lekarz kierujący. Dla tego rodzaju rehabilitacji utworzona jest nowa, odrębna kolejka oczekujących, poza aktualną kolejką na zabiegi rehabilitacyjne.

Aby uzyskać więcej informacji oraz zarejestrować się na zabiegi w ramach rehabilitacji po przebytym COVID-19 należy skontaktować się z personelem Działu Fizjoterapii Powiatowego Szpitala w Iławie, który mieści się w ośrodku rehabilitacji (budynek oznaczony literą I) osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu: 89 644 96 29, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

Kubki wielokrotnego użytku. Pierwsze takie kubki w Polsce!

QUIZ. Czy masz wyczucie stylu? Mniej niż 5/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
Najmodniejsza fryzura kobieca w tym sezonie to: