maseczki

i

Autor: arch. UM Lubawa

Maseczki ochronne trafiają do Lubawian. To inicjatywa władz miasta

2020-04-09 13:51

Około 5 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku przygotował lubawski ratusz dla mieszkańców miasta. Trwa właśnie dostarczanie ich do domów lubawian. Oprócz samych maseczek do pakietu dołączona jest także instrukcja jak postępować z maseczką i jak o nią dbać.

Do mieszkańców Lubawy trafiają pierwsze pakiety maseczek - pisze burmistrz miasta Maciej Radtke. - Proces ich dystrybucji potrwa kilka dni i uzależniony jest od dostaw. Do Świąt Wielkiej Nocy rozdanych zostanie około 5 tysięcy sztuk maseczek. Z pewnością przyjdzie czas, kiedy każdemu z osobna samorząd podziękuje za pomoc w roznoszenie pakietów pomocowych dla lubawian. Już dzisiaj jednak trzeba docenić fakt, że realną wolę współpracy w tym zakresie, a nie tylko inicjatywę, wyrazili m. in. zarządcy nieruchomości, władze Spółdzielni Mieszkaniowej Zgoda czy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Maseczki roznoszą także pracownicy urzędu miasta i... nie tylko, o czym sami się przekonacie. Wszystkim osobom i instytucjom dziękuję za pozytywną odpowiedź na moją prośbę. Bez Was trudno byłoby podołać temu zadaniu.

Dystrybucja maseczek w Lubawie powinna zakończyć się do 17 kwietnia. Każda rodzinna ma dostać minimum 2 sztuki. 

maseczki

i

Autor: arch. UM Lubawa
plakat

i

Autor: arch. UM Lubawa

Od środy rozpoczęła się także dystrybucja masek ochronnych dla mieszkańców gminy Lubawa. Są to również maseczki wielokrotnego użytku. Do mieszkańców gminy ma trafić łącznie około 12 tysięcy sztuk. Maseczki dowożone będą mieszkańcom przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych pod dom i ze względów bezpieczeństwa zostawiane na posesji, w skrzynkach pocztowych, na elementach ogrodzenia posesji. Osoby, do których maseczki nie dotrą powinny skontaktować się z Urzędem Gminy pod numerem 89 645 54 30.