wiadomości

Makabryczne odkrycie w Ostródzie. Córka zamordowanego małżeństwa usłyszy zarzut podwójnego zabójstwa

2024-02-29 14:43

27-letnia córka zamordowanego w Ostródzie (Warmińsko-Mazurskie) małżeństwa została zatrzymana i w czwartek zostanie jej przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa. Policja wystąpi też z wnioskiem o tymczasowy areszt – poinformował rzecznik ostródzkiej policji podkom. Michał Przybyłek.

Ostróda. Córka zamordowanego małżeństwa usłyszy zarzut podwójnego zabójstwa

Ciała 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny znaleziono w środę (28 lutego) w ich mieszkaniu w Ostródzie. Mieli rany kłute i cięte. Policja poszukiwała córki zamordowanego małżeństwa. Kobieta mieszkała z rodzicami.

W czwartek (29 lutego) podkom. Michał Przybyłek poinformował, że w sprawie została zatrzymana 27-latka. W czwartek usłyszy zarzut podwójnego zabójstwa. Pozwala na to zgromadzony w sprawie materiał dowodowy. Grozi za to dożywocie.

– 27-latkę zatrzymał patrol policji w powiecie ostródzkim, w pobliskiej miejscowości – podkreślił Przybyłek.

Jak poinformował Super Express, przez cały czwartek policjanci szukali na poligonie wojskowym niedaleko miejsca zbrodni narzędzia, którym mogła posłużyć się kobieta. Wiadomo, że znaleźli tam maczetę, którą małżeństwo mogło zostać zamordowane.

Zabójstwo małżeństwa w Ostródzie

Policję w środę powiadomił jeden z członków rodziny, że 57-letni mężczyzna nie pojawił się w pracy. Zaniepokojony krewny przyszedł pod dom bliskich. Mając przeczucie, że stało się coś złego, poprosił policję o interwencję. Policjanci weszli siłowo do mieszkania. Na podłodze w jednym z pomieszczeń znaleźli ciała 49 -letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Małżonkowie mieli rany cięte i kłute. Grupa dochodzeniowo-śledcza z technikami kryminalistyki pod nadzorem trzech prokuratorów wykonywała na miejscu czynności.

Śledczy na podstawie zabezpieczonych śladów i sposobu ułożenia zwłok wstępnie ustalili, że do śmierci małżeństwa przyczyniły się osoby trzecie. Policja rozpoczęła poszukiwania zameldowanej w tym mieszkaniu córki zamordowanego małżeństwa. W środę wieczorem zatrzymano kobietę i przewieziono do izby zatrzymań.

Horror w Ostródzie! Zwłoki małżeństwa w mieszkaniu