Dawid Lontkowski i Izabela Truszczyńska

i

Autor: eka

Lubawa. LRacing zaprasza na piknik o ruchu drogowym. Wśród atrakcji spotkanie z gwiazdą telewizji

2023-07-28 11:47

Także na pikniku można propagować zachowania bezpieczne w ruchu drogowym. Na tego typu wydarzenie zaprasza Grupa Rajdowa LRacing. - Chodzi nam o zwiększenie świadomości zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających - mówi Izabela Truszczyńska.

Grupa LRacing od kilku lat z powodzeniem startuje w rajdach w różnych stronach Polski, reprezentując Iławę, Lubawę i cały powiat iławski. I wtedy Dawid Lontkowski za kółkiem jeździ bardzo szybko. Jednak to, co jest zrozumiałe na torze wyścigowym, nie może być akceptowane w innych miejscach. Dlatego członkowie i osoby wspierające grupę LRacing wpadły na pomysł, by wykorzystać rosnącą popularność i przekuć ją na edukowanie mieszkańców powiatu iławskiego. Zwiększenie świadomości zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających to jeden z celów tego działania.

- Na pikniku będziemy także poruszać zasady i ogólnie przyjęte normy poruszania się po drogach i chodnikach, również pieszo. Grupa rajdowa LRacing jest coraz bardziej rozpoznawalna, trzeba to wykorzystać w pozytywny sposób - mówi Dawid Lontkowski, który w naszym studiu gościł razem z siostrą, Izabelą Truszczyńską.

Podczas licznych startów członkowie grupy nawiązują kontakty ze znanymi z telewizji czy światka motorsportu. W tym roku prelekcję na temat bezpieczeństwa przeprowadzi Kuba Bielak, znany z programu w TVN TURBO "Jazda polska" współzałożyciel Akademii Bezpiecznej Jazdy. Atrakcji podczas pikniku będzie wiele, zarówno dla młodszych, jak i starszych; nie tylko dla kierowców, ale i dla poruszających się rowerami, rolkami czy hulajnogami.Mowa będzie m.in. o numerach alarmowych, działaniach w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Przedstawiciele służb mundurowych przeprowadzą ciekawe warsztaty tematyczne. W planie są animacje dla dzieci (jak malowanie twarzy  oraz konkursy z nagrodami.

Wszystko odbędzie się w sobotę (5 sierpnia) w parku zielonym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Początek o 12:00. Całość ma potrwać do ok. 16:00.

Posłuchaj. LRacing: Izabela Truszczyńska oraz Dawid Lontkowski
Godzina W w Warszawie. Powstańcy i prezydent apelują do mieszkańców

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie teleturnieje?

Pytanie 1 z 10
Kto prowadzi teleturniej "Jeden z dziesięciu"?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl