Animex Iława

i

Autor: Animex

Duża firma wesprze finansowo szpital zakaźny w Ostródzie

2020-03-30 13:18

Animex Foods udzieli wsparcia szpitalowi w Ostródzie. Firma przekaże ćwierć miliona złotych na walkę z koronawirusem. Przedsiębiorca ma na terenie Warmii i Mazur trzy zakłady, w tym jeden w Iławie.

Środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup sprzętu dla personelu oraz pacjentów znajdujących się w placówce - pisze Łukasz Dominiak
rzecznik prasowy Animex Foods. - Wsparcie miejscowych placówek medycznych jest wyrazem solidarności z lokalnymi społecznościami. Docelowo Animex Foods wraz z siostrzaną spółką Agri Plus udzielą pomocy kilkunastu szpitalom w całym kraju na łączną kwotę przekraczającą półtora miliona złotych.
W planach firmy znajduje się także między innymi przekazanie sprzętu ochronnego dla personelu oraz stałe wsparcie produktowe jednostek zajmujących się rozdysponowywaniem żywności wśród osób objętych kwarantanną, w tym potrzebującym i seniorom.

W naszym województwie firma przekaże dotację w wysokości 250 tysięcy złotych szpitalowi w Ostródzie. Umowa na przekazanie środków została już podpisana z dyrekcją placówki.

Animex Foods, posiada łącznie trzy zakłady produkcyjne w woj. warmińsko-mazurskim, tj. w Ełku, Iławie i Morlinach.