pracownik

i

Autor: pixabay.com

Liczba bezrobotnych w powiecie iławskim spadła

2020-04-21 13:32

Tak było przynajmniej jeszcze w marcu. W porównaniu do lutego w Iławie ubyło 43 bezrobotnych. W całym powiecie jest to podobna liczba 45 osób. Wynika to z tego, że nie wszędzie w powiecie liczba bezrobotnych spadła. Przybyło ich w Zalewie i w Lubawie

Powiatowy Urząd Pracy w Iławie przesłał nam aktualne informacje o liczbie bezrobotnych i stopie bezrobocia w powiecie iławskim. Dane dotyczą marca 2020 roku, a więc już okresu kiedy ogłoszono szereg obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Mimo to, bezrobocie w tym miesiącu spadało.

bezrobocie

i

Autor: PUP Iława

Obecnie w powiecie iławskim mamy więc 1720 bezrobotnych. Warto jednak zauważyć, że mimo spadku tej liczby w marcu, w porównaniu do grudnia 2019 przybyło nam prawie 200 nowych bezrobotnych. Według badaczy rynku pracy dopiero w danych z kwietnia i maja zobaczymy jak faktycznie pandemia wpłynęła na ten obszar gospodarki.

bezrobocie

i

Autor: PUP Iława

W powiecie iławskim wciąż utrzymuje się dość niska stopa bezrobocia. Obecnie to zaledwie 5 proc. Niższa, w granicach 3 proc., jest tylko w Olsztynie. Najwyższe bezrobocie w województwie warmińsko-mazurskim jest natomiast obecnie w powiecie braniewskim. Tam stopa wynosi aż 20 proc.