ksiadz rap iława

i

Autor: youtube

Ksiądz z Iławy rapuje o duchowym powołaniu

2021-09-13 13:00

Ojciec Dawid Grabowski OMI to 31-letni duchowny pochodzący z Iławy. Stara się dotrzeć do wiernych na różne sposoby. Jednym z nich jest muzyka hip-hop.

Ojciec Grabowski swoją przygodę zaczął jeszcze zanim wstąpił do zakonu oblatów. Kochał tą muzykę za jej dosadność i bezkompromisowość. Dziś podąża za swoją pasją jednocześnie dzieląc się swoją wiarą. Jego "Która droga" to pierwszy w kraju utwór hip-hopowy promujący zgromadzenie zakonne. 

- Z tego, co widziałem, to jest nowość - mówi o. Dawid w wywiadzie dla portalu oblaci.pl. - Są utwory nagrywane przez księży, jest ks. Kuba Bartczak, który jest ikoną, jeśli chodzi o tę kwestię. Ma różne utwory i o kapłaństwie i o powołaniu, ale bardziej takie ogólne. Mój utwór jest o oblatach, napisany i tworzony przez oblatów. To jest przez nas – o nas. Pomysł zrodził się mniej więcej w wielkim poście i wtedy zadzwoniłem do naszego powołaniowca – o. Jana Wlazłego, który jak najbardziej przystał na to, żebyśmy coś takiego zrobili. Sam tekst napisałem w niedzielę Zmartwychwstania, czyli 4 kwietnia. Kiedy szukałem muzyki, to wśród wielu różnych propozycji – dziesiątek czy setek – znalazłem tak naprawdę jeden beat, który mi podpasował. Tylko jeden. Jego twórcą jest artysta o pseudonimie Setobo.

Właśnie miał swoją premierę profesjonalny klip do utworu "Która droga". Zapraszamy do oglądania.

QUIZ. Nazywali go mydelniczką. Pamiętasz Trabanta?

Pytanie 1 z 10
Jakie oznaczenie nosił pierwszy Trabant?