tuaniga w szpitalu

i

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Koniec sezonu dla Joshua Tuanigi. Szybkiego powrotu do zdrowia i gry w AZSie Olsztyn!

Koniec sezonu dla Joshua Tuanigi. Szybkiego powrotu do zdrowia i gry w AZSie Olsztyn!

2023-01-23 7:41

Niestety, ale mamy złą wiadomość dla naszych Kibiców. Kontuzja odniesiona przez Joshua Tuanigę podczas piątkowego spotkania w Bielsku-Białej, wyklucza rozgrywającego z gry do końca sezonu. Konieczna jest natychmiastowa operacja. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Sytuacja miała miejsce w drugim secie podczas piątkowego spotkania Indykpolu AZS Olsztyn w Bielsku-Białej. Przy stanie 21:16 dla akademików z Kortowa, amerykański rozgrywający pechowo upadł na boisko, fatalnie wykręcając łokieć. Tuaniga długo leżał na parkiecie, a po udzieleniu pierwszej pomocy przez zespół medyków, został przewieziony do szpitala. 

Zawodnik przeszedł badania w uznanej klinice GuardianClinic w Koninie, gdzie swoje urazy w tym sezonie leczyli m.in. Kacper Piechocki czy Łukasz Wiśniewski. Niestety nie mamy dobrych wieści dla naszych Kibiców.

- Badania wykazały, iż Joshua ma częściowe uszkodzenie więzadeł stawu łokciowego. Konieczna jest natychmiastowa operacja i taka zostanie przeprowadzona w klinice w Koninie. Powrót do gry jest możliwy najwcześniej po około 10-12 tygodniach, dlatego reprezentanta Stanów Zjednoczonych nie zobaczymy już w tym sezonie w barwach Indykpolu AZS Olsztyn - mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. 

Klub będzie się starał znaleźć zastępcę Joshua Tuanigi. Pozwala na to bowiem transfer medyczny.

- Mamy na to czas, lecz nie będzie to proste, ponieważ według mojej wiedzy nie ma w tej chwili na rynku transferowym wartościowego rozgrywającego - zarówno w Polsce, jak i za granicą. Rozesłaliśmy zapytania do menadżerów i klubów, czy byliby chętni, aby wypożyczyć nam rozgrywającego w trakcie tego sezonu. Czas pokaże - na pewno zrobimy wszystko, aby mieć dwóch rozgrywających w tym sezonie - kończy Tomasz Jankowski.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk: Łaszczyk zleje Ferrariego. Oddzieli chłopców od mężczyzn

QUIZ PRL: Seniorzy mieli lepiej w PRL-u niż za PiS? Jakie mieli emerytury?

Pytanie 1 z 10
Podczas awantur w kolejkach emeryci bili się: