Konferencja ministra Niedzielskiego. Lockdown na Warmii i Mazurach PRZEDŁUŻONY!

i

Autor: Twitter: Ministerstwo Zdrowia Konferencja ministra Niedzielskiego. Lockdown na Warmii i Mazurach PRZEDŁUŻONY!

Obostrzenia na Warmii i Mazurach przedłużone! Jest JEDEN WYJĄTEK

2021-03-05 14:14

Wprowadzony 27 lutego regionalny lockdown w województwie warmińsko-mazurskim zostaje przedłużony do 20 marca włącznie - poinformował podczas piątkowej (5 marca) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Oznacza to, że galerie handlowe, kina, hotele oraz baseny w dalszym ciągu będą zamknięte. Wyjątkiem jest sposób nauczania. Od najbliższego poniedziałku ma się zmienić. Szczegóły sprawdź w artykule poniżej.

W piątek (5 marca) odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której poinformował o przedłużeniu wszystkich dotychczasowych obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim o tydzień - do 20 marca włącznie. Wyjątkiem jest nauczanie zdalne. Dotychczas w woj. warmińsko-mazurskim klasy I-III szkoły podstawowej pobierały naukę wyłącznie zdalnie. Od poniedziałku 15 marca do 20 marca będą one mogły funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie. Dyrektorzy szkół przez najbliższy tydzień podejmą decyzję, w jakim zakresie uczniowie najmłodszych klas powrócą do nauki stacjonarnej.

Obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim przedłużone do 20 marca [LISTA]

  • zamknięte baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • zamknięte sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna
  • zamknięte hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • zamknięte galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.
  • zamknięte teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • zamknięte kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • zamknięte stoki narciarskie
  • zamknięte kluby fitness i siłownie
  • zamknięte obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

W dalszym ciągu obowiązuje również zakrywanie nosa i ust przy użyciu maseczki. Więcej na temat piątkowej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przeczytasz w artykule: Czy będą nowe obostrzenia? Kolejne województwo zamknięte. Minister zdrowia ostrzega!

Raport z Anteny 05.03
Sonda
Czy przestrzegasz obowiązku noszenia maseczek w sklepie?
Źródło: Obostrzenia na Warmii i Mazurach przedłużone! Jest JEDEN WYJĄTEK