kluczyki samochodowe

i

Autor: KPP Iława zdjęcie ilustracyjne

Kompletnie pijany kierowca busa w Lubawie. Zatrzymało go dwóch innych kierujących

2022-06-02 14:29

Kiedy świadkowie zauważyli kierującego busem, którego tor jazdy wskazywał, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu o wszystkim poinformowali oficera dyżurnego.

Dzięki informacji od świadków – odpowiedzialnych uczestników ruchu, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

We wtorek (31.05.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że wspólnie z drugim kierowcą na jednej z dróg w Lubawie ujęli kierującego VW, którego jazda wskazywała, że może być pod działaniem alkoholu. Dodał, że mężczyźnie zabrali również kluczyki od pojazdu.

Na miejsce natychmiast poszli Komendant Komisariatu Policji w Lubawie podkom. Roman Gancarz wspólnie z Kierownikiem Komisariatu Policji w Lubawie asp. szt. Szymonem Wiśniewskim (wszystko się działo kilkaset metrów od komisariatu).

42 – latek kierował busem mając 3,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Rowerzyści też pijani

Natomiast wczoraj (1.06) kilka minut po godzinie 15:00 policjanci w gminie Iława zatrzymali dwóch kierujących rowerami. Obaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu kiedy to jeździli jednośladami po drogach gminy Iława za co zostali ukarani mandatami w wysokości po 1000 zł.

Dodatkowo przed 21:00 także w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierującego rowerem. Tym razem okazało się, że 60 – latek kierował jednośladem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.  

QUIZ. Planety układu słonecznego. Prościzna? Większość pada przy ósmym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od słońca jest Mars?
Malutka sarenka zgubiła mamusię

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl