Nowe Miasto Lubawskie

i

Autor: Google Street View Nowe Miasto Lubawskie. Kilkunastu policjantów objętych kwarantanną.

Komenda policji w Nowym Mieście już działa bez zmian

2020-04-01 12:48

Placówka przez chwilę była zamknięta, bo koronawirusem zaraził się komendant nowomiejskiej policji. Stało się to podczas spotkania sztabu kryzysowego w Nowym Mieście Lubawski, które odbyło się w połowie marca. Wirusa roznosiła dyrektor lokalnego sanepidu. Pomieszczenia w jednostce zostały poddane dekontaminacji i praca w komendzie znów wre.

Komendant aktualnie przebywa na kwarantannie. Warto dodać, że na co dzień mieszka w Iławie. Także niektórzy nowomiejscy policjanci przebywają w domowych kwarantannach. Nie stwierdzono póki co u nich wirusa.

- Nowomiejska jednostka Policji działa bez zmian - mówi rzecznik warmińsko-mazurskiej policji Rafał Jackowski. - Policjanci chronią mieszkańców tak jak to robili do tej pory. W razie potrzeby policjantów z Nowego Miasta Lubawskiego wspierać będą koledzy z ościennych jednostek.

16 policjantów oraz 10 pracowników cywilnych w Nowym Mieście Lubawskim zostało objętych kwarantanną, po tym jak potwierdzono zakażenie koronawirusem u Komendanta Powiatowego Policji.