Kolumny wojskowe w warmińsko-mazurskim. Drogi nie wytrzymały naporu cięzkich pojazdów

i

Autor: PAP/Andrzej Jackowski

wiadomości

Kolumny wojskowe w warmińsko-mazurskim. Drogi nie wytrzymały naporu ciężkich pojazdów

2024-03-09 14:19

Od 12 lutego na drogach w całej Polsce odbywa się wzmożony ruch pojazdów wojskowych. Niestety, jak się okazuje, nie wszystkie drogi wytrzymały napór ciężkich pojazdów. Przejazd kolumn wojskowych uszkodził nawierzchnie dróg na dwóch odcinkach w gminie Susz. Teraz kierowcy muszą czekać, aż szkody zostaną naprawione.

Kolumny wojskowe w gminie Susz. Dwa odcinki nie wytrzymały naporu cięzkich pojazdów

Trwają szeroko zakrojone ćwiczenia Dragon 24 i Defender 24. Na wielu drogach pojawiają się ciężkie, wojskowe pojazdy, które zwykle tędy nie jeżdżą... i pojawia się problem. Jak informują władze gminy Susz, drogi nie wytrzymały naporu ciężkich pojazdów i przejazd kolumn wojskowych uszkodził nawierzchnie dróg na dwóch odcinkach. Chodzi o odcinek Bałoszyce - Huta oraz Czerwona Woda - Babięty Małe.

W związku ze zniszczeniami, podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu tych odcinków do czasu naprawy. Odpowiednie służby wojskowe zostały już poinformowane, mają naprawić szkody w najbliższym czasie.

Ćwiczenia Dragon-24 w Polsce

W ćwiczeniach Dragon-24 (w ramach ćwiczeń Steadfast Defender 24) bierze udział ok. 20 tys. żołnierzy z 9 państw, wyposażonych w 3,5 tys. sztuk sprzętu, a także 2,5 tys. cywilów, ćwiczących współdziałanie z wojskiem. Na różnych drogach nadal mogą pojawiać się różne pojazdy.

Wojsko przypomina, by nie publikować zdjęć z przejazdów oraz sprzętu wojskowego w Internecie. Podczas przejazdu kolumn, nie wjeżdżać pomiędzy wojskowe pojazdy. Kolumnę zazwyczaj otwiera i zamyka specjalny pojazd lub eskortuje je policja.

uszkodzona droga przez wojsko1

i

Autor: UG Susz
uszkodzona droga przez wojsko2

i

Autor: UG Susz
Droga pod Olsztynem dziurawa niczym sito. Mieszkanka osiedla: „Zwykłe wyjście na spacer to wyzwanie”

Dostałbyś się do wojska? Rozwiąż QUIZ z wiedzy niezbędnej zawodowemu żołnierzowi

Pytanie 1 z 13
Najdłuższą lądową linię graniczną Polska posiada z: