Wystawa Agaty Topolewskiej oraz dzieci Kolaże

i

Autor: Wiesław Raczkowski

Kolorowe "Kolaże" ozdobiły Iławę. Zobacz nową wystawę! [AUDIO+VIDEO]

2020-03-04 12:34

W gablotach iławskiej Galerii Jazzowej można już oglądać nową wystawę. Tym razem to prace iławskiej malarki Agaty Topolewskiej, która stworzyła z młodzieżą i dziećmi "Kolaże".

To przekrój twórczości z pracowni plastycznej w SDK Polanka z wielu lat oraz z warsztatów, które odbywały się w ciągu ostatniego roku w ICK. Wzięło w nich w sumie udział kilkadziesiąt osób i niestety nie wszystkie prace zmieszczą się w gablotach, to część twórczości. - mówi Agata

W pracach wykorzystano różnego rodzaju nieużywane już tekstylia i inne materiały codziennego użytku takie jak firany, ubrania, fragmenty torebek, butów. Tworząc te obrazy, dzieci mogły osobiście doświadczyć i obserwować jak powstaje proces nadawania nowego znaczenia nieużytecznym rzeczom - bluzkom, spodniom i sukienkom, których już nie nosimy, bo są nieco poniszczone lub za małe.

Same lub przy mojej pomocy wycinały fragmenty, które, przyklejone na tekturze, tworzyły kwiecistą, różnobarwną łąkę, ryby, ptaki, czy motyle. W ten sposób uczyły się, że nie zawsze trzeba kupować coś nowego - czasami lepiej wykorzystać to, co już mamy. W pracowni powstawały maskotki ze starych swetrów lub szalików, dekoracyjne ptaszki z kolorowych tkanin albo kolażowe pejzaże. Takie działania nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale także uczą kreatywnego myślenia o świecie. - mówi artystka.

Agata Topolewska opowiada o tworzeniu prac wystawy "Kolaże"
Agata Topolewska zaprasza do oglądania wystawy "Kolaże"

Wystawę możecie oglądać tylko do 17 marca.
Kilka prac zobaczycie w naszej galerii zdjęć, które uwieczniliśmy podczas umieszczaniem ich w gablotach. Warto natomiast przyjrzeć im się z bliska.