policja

i

Autor: Pixabay Kierował pod wpływem i chciał rozjechać policjanta

Już raz zabił po pijaku, teraz chciał rozjechać policjanta

2021-09-21 11:47

Mężczyzna kierował renaultem mając 1,3 i próbował rozjechać policjanta. Kodeks karny za samą czynną napaść na funkcjonariusza przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (17.09.2021) policjant z Zalewa wspólnie z drugim funkcjonariuszem pracował na miejscu wywrócenia się ciężarówki. Między innymi kierował ruchem pojazdów. Kiedy funkcjonariusz dawał znak do zatrzymania się, jeden z kierujących jadących drogą w miejscowości Bajdy nie reagował na wydawane znaki i polecenia, i jechał dalej w kierunku policjanta.

Ten żeby ratować swoje zdrowie i życie odskoczył na pobocze. Kierujący renaultem zatrzymał się dopiero po kilkunastu metrach kiedy to przejazd utrudniła mu leżąca ciężarówka. Funkcjonariusz zatrzymał 51 – latka. Mężczyzna następnie został osadzony w policyjnej celi.

Jak się okazało, mieszkaniec powiatu iławskiego kierował renaultem nie posiadając do tego uprawnień, które stracił za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, mając 1,3 promila alkoholu w organizmie i będąc wcześniej skazanym za prowadzeniu pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.  

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. Sąd zastosował, wobec 51 - latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Kodeks karny za samą czynną napaść na funkcjonariusza przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Lucyfer - którym bohaterem serialu jesteś?

Pytanie 1 z 5
Jesteś osobą, która:
EKG 2021. Huawei pomaga wykluczonym

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!