skazany

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Jeździł samochodem pod wpływem amfetaminy i kradł paliwo

2022-08-19 15:26

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu. 28– latek kierował samochodem będąc pod działaniem amfetaminy, posiadał ją w trakcie kontroli, a także ukradł ponad 1000 litrów paliwa.

Policjanci z iławskiej jednostki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu. Z ustaleń śledczych wynikało, że funkcjonariusze podczas patrolu miasta i gminy Iława zauważyli kierującego oplem, którego jazda wskazywała, że może znajdować się pod działaniem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej, był trzeźwy. W związku z powyższym została od niego pobrana krew od 28 - latka i skontrolowany samochód. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili biały proszek, który okazał się amfetaminą. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu iławskiego i osadzili go w celi.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację i przeprowadzili postępowanie. Jak się okazało to nie było jedyne przewiewnie 28 – latka. Mężczyzna kierował oplem pod wpływem amfetaminy a także w ciągu kilku ostatnich miesięcy włamał się do koparki skąd zabrał 100 litrów paliwa oraz do daf-a skąd ukradł 1000 litrów oleju napędowego. Mieszkaniec powiatu iławskiego usłyszał cztery zarzuty.

Kodeks karny za samą kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kierowco pamiętaj !

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał

Quiz. Znani europejscy politycy. Z jakiego kraju pochodzą?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Angela Merkel przez wiele lat była kanclerzem:
Eska Summer City Olsztyn! Rytmy latino porwały nas do tańca

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl