jezioro widoczek trawa słońce

i

Autor: Bianca Mentil - Pixabay Jest nadzieja na powrót turystów do Iławy. Już wkrótce otwarcie hoteli!

Jest nadzieja na powrót turystów do Iławy. Otwarcie hoteli od 8 maja

2021-05-07 20:32

Wszyscy czekają na to z utęsknieniem! Rząd nareszcie luzuje obostrzenia związane z pandemią i… ogłasza otwarcie hoteli w kraju. Oznacza to, że już wkrótce obiekty noclegowe w Iławie będą mogły przyjąć turystów!

Od 8 maja ponownie otwarte mają być hotele i obiekty noclegowe z 50 procentowym obłożeniem pokoi, natomiast od 15 maja ogródki restauracyjne. Cała gastronomia ma w pełni ruszyć 29 maja. – To daje nadzieję na powrót do normalności oraz na to, że do Iławy znowu zawitają turyści. Chciałbym, aby miasto stopniowo powracało do dawnego rytmu sprzed pandemii. Mam nadzieję, że sytuacja w kraju na to pozwoli i nasi przedsiębiorcy z branży lokalni hotelarskiej oraz gastronomicznej będą mogli nareszcie otworzyć swoje obiekty i nadrobić straty. - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Kto odwiedza Iławę?

Iława jest otwarta na przyjęcie wszystkich turystów, a co roku przekrój osób odwiedzających jest bardzo różnorodny. - Nasi turyści to głównie mieszkańcy Śląska, Warszawy i Krakowa ( m.in. za sprawą doskonałego połączenia komunikacyjnego, tj. pendolino). Co może być zadziwiające, mamy również wielu turystów znad morza. Na ogół w wakacje jedzie się przecież nad morze, a nie od niego ucieka. Tu jednak ukazuje się w całej okazałości iławska aura. Aura miasta slow, gdzie nie ma tłumów, a w ciągu kilkunastu minut z każdej części miasta możemy znaleźć się nad jeziorem lub w lesie- mówi Ania Baliński z biura Informacji turystycznej w Iławie. Fakty te potwierdzają już pierwsze wyniki internetowej kampanii promocyjnej miasta pod nazwą Iława Polskie Wakacje 2021. Od początku kampanii, czyli od 15 marca do 6 maja na portalach społecznościowych zostało już opublikowanych 12 kreacji marketingowych miasta z różnym przekazem promocyjnym, są to zarówno zdjęcia, jak i filmy promocyjne. – mówi Beata Furmanek Kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej UM Iławy.

- Całkowity zasięg Facebooka i Instagrama tych kreacji to na dziś 244 844 użytkowników. Największe zainteresowanie Iławą odnotowujemy w województwie mazowieckim i aglomeracji śląskiej. Przy tym ruchu szacujemy, że kampania zakończy się na zasięgu 880 tys. - 1,1 mln. Natomiast całkowite odtworzenia filmów dotychczas opublikowanych to ponad 49 tys.! Kampania internetowa potrwa aż do września br. Zapraszamy na tzw. landing page kampanii, stronę tą będziemy dostosowywać do bieżących potrzeb promocyjnych miasta. - dodaje Furmanek.

Jeśli chodzi turystów z zagranicy, to w czołówce znajdziemy Niemców, Brytyjczyków, czy Ukraińców. Historia Iławy czyli Deutsch Eylau ściśle łączy się z historią Niemiec. -Wielu Niemców wraca do nas po wielu latach, pokazują zdjęcia dawnej Iławy, opowiadają, gdzie mieszkali, często też szukają dokumentów w tutejszym urzędzie. Ich zainteresowanie Iława ściśle wiąże się z prywatnym życiem, a oni z kolei ciągną za sobą młode pokolenia - dodaje Anna Balińska z IT iławy.

Dlaczego warto tu przyjechać?

Iława posiada wiele atutów. Nasza baza turystyczna każdego roku rozrasta się o wypożyczalnie sprzętu tj. rowery, ponieważ mamy niezliczoną ilość ścieżek rowerowych na terenie miasta, jak i dobrze oznaczonych szlaków wokół oraz sprzęt wodny tj. jachty, kajaki, rowery wodne, motorówki. Niezmiennie od lat popularnością cieszą się rejsy statkiem Ilavia, podczas można podziwiać uroki wyspy Wielka Żuława oraz jeziora Jeziorak.

-Z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia sezonu turystycznego, który jak pokazała majówka, może być nieobliczalny. Liczymy, że turyści obiorą kurs na Iławę, ponieważ tu łączy się woda z lądem, aktywności z relaksem, nowoczesność przeplata z historią. Iława to najlepszy wybór na upragniony urlop - zachęca Balińska.

Sonda
Czy Wasze życie w pandemii się:
ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty