Zamek w Szymbarku

i

Autor: Fundacja Zamek Szymbark

W niedzielę spotkanie na zamku w Szymbarku. Będzie jedzenie i występy

2022-07-14 15:37

Już po raz kolejny zamek w podiławskim Szymbarku będzie tętnił energią i smakiem regionalnych produktów. W niedzielę (17 lipca) odbędzie się spotkanie z tradycją Warmii i Mazur, także kulinarną.

Fundacja Zamek Szymbark zaprasza w niedzielę 17 lipca 2022 r. na podzamcze Zamku w Szymbarku. W tym roku jednego dnia i równocześnie będą miały miejsce dwa wydarzenia.

W ramach wydarzenia kulinarnego odbędzie się II edycja „Międzypokoleniowego Spotkania z Tradycją Warmii i Mazur-Kulinaria".

Już po raz kolejny Zamek w Szymbarku będzie tętnił energią i dobrymi smakami regionalnych produktów. Uczestnicy spotkania będą mogli degustować wyroby lokalnych producentów. Nie zabraknie też artystów prezentujących ginące zawody takie jak garncarstwo czy rzeźba a gośćmi specjalnymi będą: Batalion Lekkiej Piechoty w Morągu, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, a także Marek Kałuża z „ Kuźni Talentów".

M.in. o 11:30 wystąpią Dzieci Ziemi Iławskiej, a o 14:00 - zespół Morawa.

plakat Szymbark

i

Autor: Fundacja Zamek Szymbark

Drugie wydarzenie to „Międzypokoleniowe Spotkanie z Kulturą Warmii i Mazur" ma na celu promocję kultury regionu poprzez prezentację występów artystycznych zespołu folkowego i folklorystycznego, warsztatów tanecznych, warsztatów malarskich oraz naukę Haftu Warmińskiego. W programie przewidziane jest m.in. wspólne malowanie panoramy Pojezierza Iławskiego, spotkanie z autorką książeczki „W poszukiwaniu Skarbów" oraz spotkanie z Dariuszem Paczkowskim, który zabierze uczestników w podróż historyczną po Zamku w Szymbarku.

Wstęp jest bezpłatny. Całość rozpocznie się o godzinie 11:00.

Natomiast Iławska Gwardia Rowerowa wyjedzie rowerami z Iławy o godzinie 10:00. Chętni do wspólnej jazdy mogą stawić się przy iławskim ratuszu, ul. Niepodległości.

Zamek w Szymbarku to czternastowieczny zamek we wsi Szymbark (województwo warmińsko-mazurskie) zbudowany przez kapitułę pomezańską, a następnie przekształcony w rezydencję rodową. Jest drugim po Malborku, największym zamkiem gotyckim w Polsce. Zamek Szymbark znany jest miłośnikom kina: powstała tam część scen do filmu „Król Olch” [1996 r.], w reżyserii Volkera Schlöndorffa, w którym główną rolę zagrał John Malkovich. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. To wie każdy prawdziwy master grilla. Obciach nie zdobyć 8/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Polacy mogą poszczycić się rekordem Guinnessa w grillowaniu. Ile osób grillowało jednocześnie, by rekord został pobity?
Chory na nowotwór Mikołaj potrzebuje pomocy