Agata Barwińska

i

Autor: arch. MOS Iława Agata Barwińska podczas wizyty w MOS Iława.

Jedna z najlepszych żeglarek Europy chce dokończyć studia. Rozmawiamy z Agatą Barwińską

2020-10-20 14:28

Agata z Iławy zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Laser Radial. Zawody odbywały się w Gdańsku. Utalentowana żeglarka wróciła już do rodzinnego miasta. Skorzystaliśmy z okazji i zapytaliśmy ją o plany na przyszły rok.

- Najbliższy start to prawdopodobnie styczeń - mówi Agata Barwińska. - Będą to zawody w Miami. Niestety nie wykluczone, że zostaną odwołane z powodu pandemii. Wtedy kolejne zawody to dopiero marzec. Zamierzam ten czas wykorzystać na dokończenie studiów na AWF. Żeglarstwo to bardzo czasochłonny sport, nie sprzyja edukacji.

Agata po powrocie do domu odwiedziła kolegów i koleżanki z klubu MOS Iława.

- Podczas treningu odwiedziła nas Agata Barwińska, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w klasie Laser Radial - opisują spotkanie członkowie MOS. - No, źle napisałem, nie odwiedziła, przecież jest u siebie! Szybko spłynęliśmy do brzegu i złożyliśmy jej serdeczne gratulacje. Brawo, brawo, brawo! I dziękujemy za przepiękną walkę do ostatniego wyścigu.

Warto dodać, że narzeczony Agaty Lorenzo Chiavarini jest także świetnym żeglarzem. Na mistrzostwach w Gdańsku on także zdobył brąz.

Iławianka Agata Barwińska o starcie w Mistrzostwach Europy i o planach na przyszły rok

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Narkotyki ukryte w modlitewniku