Jeden częstował, drugi posiadał. Narkomani w rękach policji

i

Autor: KPP Iława Jeden częstował, drugi posiadał. Narkomani w rękach policji

Jeden częstował, drugi posiadał. Narkomani w rękach policji

2021-09-09 13:35

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 26 – latkowi. Mężczyzna posiadał narkotyki, z kolei do 10 lat grozi mieszkańcowi Iławy. Mężczyzna wbrew przepisom ustawy sprzedawał narkotyki. Teraz obaj ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Iławscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego w trakcie czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać narkotyki.

Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie potwierdzili informacje. Okazało się, że 26 – latek w domu miał prawie 50 gramów amfetaminy oraz 25 gramów marihuany.

Mundurowi zatrzymali mieszkańca Iławy w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 26 – latkowi, do którego się przyznał.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za ten czyn przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz mieszkaniec Iławy ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Drugi wpadł za dilowanie...

Policjanci iławskiego wydziału kryminalnego w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że jeden z mieszkańców Iławy udziela środki odurzające. Okazało się, że  37 – latek  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej sprzedawał amfetaminę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę a  zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi Iławy, do którego się przyznał.  

Wkrótce 37 - latek  ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii  art. 59. mówi m.in. o tym, że „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10…..”

Sonda
Co lepsze?
Wiesław Gołas nie żyje