Złota Tarka

i

Autor: eka

Jazzowa Złota Tarka ponownie w Iławie. Tańce prawie do rana

2022-08-13 19:19

Po kilku latach przerwy na deski iławskiego amfiteatru wrócił konkurs o Złotą Tarkę. W tym roku podczas Old Jazz Meeting wzięło w nim udział czterech wykonawców.

Złotą Tarkę wygrał w tym roku - wraz ze swoim zespołem - syn znanego muzyka. Mowa o Ignacy Wendt Band. Lider grupy pochodzi z muzycznej rodziny, na przykład jego ojciec Adam znany jest z zespołu Walk Away. Ignacy jest najmłodszy z rodzeństwa, ale ma już swój band. I poważane w świecie jazzu zwycięstwo na koncie, czyli Złotą Tarkę. To szczególne wyróżnienie także z tego powodu, że konkurs wrócił po kilkuletniej przerwie. Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting wprawdzie się odbywał, ale bez konkursu.Pierwsze miejsce wiąże się z nagrodą finansową w wysokości 10.000 zł. Drugie miejsce to 3.000 zł, jego laureatka, Natalia Capelik z zespołem Muianga Band, otrzymała także 1.000 zł za najładniejsza kompozycję własną przedstawioną w konkursie. Wyróżnienia otrzymały: Laury Godziejewska i Zuzanna Wojnicka (po 1.000 zł).

Podczas koncertów głównych w piątek 12 sierpnia wystąpili: Brass Federacja oraz Nika Lubowicz z big bandem, w którego składzie znaleźli się m.in. Wiesław Pieregorólka (także juror w konkursie o Złotą Tarkę) oraz Henryk Miśkiewicz. Po północy miłośnicy tańca spotkali się w parku miejskim na balu jazzowym.

Brass Federacja to ten sam zespół, który poprowadził paradę jazzową ulicami Iławy. To był akcent rozpoczynający 51. Festiwal Jazzu Tradycyjnego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Fiesta Balonowa w Białymstoku. Imponujący start balonów z łąki przed galerią handlową

Quiz. Kartkówka z wiedzy o społeczeństwie. Rozszyfruj te skróty

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co oznacza skrót ONZ?