Jarmarki Wielkanocne

IX Gminny Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Zabrano ponad 6 tysięcy!

2023-04-06 13:54

Zaangażowanie w organizację IX Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego przerosło oczekiwania organizatorów. Licytowano wiele ozdób świątecznych, kwota z licytacji pomoże kolejnym mieszkańcom gminy Iława.

W akcję włączyły się szkoły podstawowe z terenu gminy Iława (SP w Lasecznie, SP we Franciszkowie, SP w Gromotach, SP im. Michała Lengowskiego wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Rudzienicach, SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie, SP im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Gałdowie) i sąsiednich miast (SP im. Gen. Józefa Bema w Suszu i SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie), przygotowując piękne ozdoby wielkanocne.

Wielką niespodziankę zrobił w dniu imprezy Pan Stanisław Michalewski, który w imieniu „Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowej Wsi” przekazał ręcznie zdobione pisanki, ozdoby i stroiki świąteczne wykonane przez panie z Nowej Wsi. Niezwykle oryginalne prace na kiermasz przekazał GOPS z Iławy i członkowie Klubu Seniora oraz KIS w Ławicach. Pyszne wypieki dostarczyły na licytacje Panie z KGW Ząbrowo i KGW Szymbark. Kiermasz wsparły także osoby prywatne i pracownicy GOK Laseczno - podsumowują organizatorzy

W wyniku licytacji i sprzedaży ozdób oraz specjałów świątecznych zebraliśmy kwotę 6.028,00 zł, która zostanie przekazana na dofinansowanie rehabilitacji czterem osobom z terenu gminy i miasta Iława (trojgu dzieciom i jednej osobie dorosłej). Zebrana kwota jest oczywiście kroplą w morzu potrzeb rodzin, niemniej jednak każda kwota przekazana na wsparcie osób chorych jest bardzo potrzebna.

Podczas kiermaszu kilkukrotnie wystąpił nasz zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej”, który wykonał repertuar warmińsko-mazurski i z innych regionów Polski. Tradycyjnie, nie zabrakło „Lasecznianki” autorstwa Grażyny Piękos, założycielki i kierownika zespołu.

W piątek przed niedzielą palmową został rozstrzygnięty, towarzyszący kiermaszowi, XXIX Konkurs plastyczny pn. „Wielkanocne inspiracje 2023 - kolorowa Wielkanoc”.

Prace, które napłynęły ze szkół i od osób prywatnych wzięły także udział w licytacjach, można je było nabyć też niezależnie.

Warto dodać, że na kiermasz przybyło spore grono mieszkańców gminy, a także przedstawiciele władz gminnych: wójt Krzysztof Harmaciński, który złożył wraz z z-cą wójta Andrzejem Brachem najlepsze świąteczne życzenia, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, radna i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, radny Krzysztof Zieliński i inne zacne osoby.

Licytację prowadziła Grażyna Piękos dyrektor GOK w Lasecznie - pomysłodawczyni Gminnych, Charytatywnych Kiermaszów Świątecznych.

Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym:

  • I nagroda - Nikola i Alan Otremba – Szkoła Podstawowa w Lasecznie
  • I nagroda – Piotr Rzepka z mamą Małgorzatą – Iława
  • II nagroda – Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu
  • III nagroda – Szkoła Podstawowa im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie

Wyróżnienia:

  • Kaja, Matylda i Kajetan Procykowie z SP Franciszkowo
  • SP Laseczno
  • SP Rudzienice
  • SP Gromoty
  • Pani Wanda Gubała – Iława
  • Maja Żmudzińska – SP Laseczno

Dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z pracownikami pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy kolejny raz tak ofiarnie zaangażowali się w organizację IX Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego, autorom pięknych ozdób wielkanocnych za przekazanie prac na licytację, licytującym za hojność, zespołowi Dzieci Ziemi Iławskiej za uświetnienie Kiermaszu koncertem i poświęcony czas. Wszystkim Państwu za wielkie serce. Dobro powraca! - napisali po imprezie organizatorzy.

Policjanci z Archiwum X rozwiązali zagadkę morderstwa sprzed 22 lat

QUIZ. Czy znasz piosenki z czołówek polskich seriali? 10/10 dla prawdziwych fanatyków!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. "Życie, życie jest..."