Indykpol AZS Olsztyn zakończył sezon na 6. miejscu

2022-04-28 6:57

Choć siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1 w ostatnim spotkaniu sezonu 2021/2022 to ulegli w złotym secie, który zadecydował o wyniku dwumeczu 10:15. Drużyna prowadzona przez Javiera Webera, zakończyła zmagania na 6 miejscu.

Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu rozegranym w minioną niedzielę w Iławie, lepsi okazali się siatkarze Asseco Resovii, zwyciężając 3:1. W środowym spotkaniu na Podpromiu, wieńczącym sezon 2021/2022, trener Javier Weber desygnował do gry najsilniejszy skład., z jedną zmianą. Rewanżowe spotkanie o 5. miejsce rozpoczęli: Jan Firlej, Mateusz Poręba, Taylor Averill, Robbert Andringa, TJ DeFalco, Karol Butryn i Jakub Ciunajtis

Lepiej pierwszego seta rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 8:3. Olsztynianie z każdą minutą rozkręcali się na parkiecie, doprowadzając w końcówce do wyrównania (20:20). Ostatecznie Indykpol AZS zwyciężył 25:23. Druga partia również należała do zawodników prowadzonych przez Javiera Webera – 25:22 i tylko jedna wygrana partia dzieliła olsztynian od „złotego seta”.

Podrażnieni rzeszowianie ruszyli do ataku i wygrali trzecią partię 25:19. Takim samym wynikiem zakończyła się czwarta odsłona, lecz została ona zapisana na konto Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy zwyciężyli 3:1, a tym samym, o wyniku dwumeczu zadecydował tzw. „złoty set”, czyli tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze 15:10. Statuetkę MVP za czterosetowy pojedynek otrzymał TJ DeFalco.

Gdy spojrzymy w pomeczowe statystyki, to zobaczymy wyrównaną walkę po obu stronach siatki. Olsztynianie lepiej przyjmowali (42% pozytywnego przyjęcia przy 32% pozytywnego przyjęcia rywali) i atakowali (47% skuteczności przy 42% skuteczności drużyny przeciwnej). Rzeszowianie natomiast zdobyli więcej punktów blokiem (13:8) i epiej sprawowali się w polu serwisowym (8:7). Najwięcej punktów dla Indykpolu AZS zdobył TJ DeFalco (24 pkt.), a dla gospodarzy Maciej Muzaj (23 pkt.).

- Był to dla nas bardzo dobry sezon. Jesteśmy w gronie sześciu najlepszych zespołów i z tego bardzo się cieszę. Możemy być trochę smutni, ponieważ byliśmy blisko awansu do półfinału oraz zajęcia piątego miejsca. Mimo wszystko, możemy być z siebie dumni – powiedział po spotkaniu Robbert Andringa

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to ostatni mecz w sezonie 2021/2022. Akademicy z Kortowa zakończyli zmagania na 6. miejscu, a bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur w 31 rozegranych spotkaniach to: 15 zwycięstw i 16 porażek.

Nowy sezon PlusLigi rozpocznie się w pierwszy weekend października 2022 roku. Już wkrótce zaczniemy odkrywać pierwsze karty w talii Javiera Webera!

Luxtorpeda o nowej płycie „Omega”! „Jesteśmy plemieniem!!!”

QUIZ. "Wesele" Wyspiańskiego na maturze z języka polskiego? Sprawdź, czy znasz tę lekturę

Pytanie 1 z 12
Pierwowzorem Pana Młodego był…

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!