Indykpol AZS Olsztyn pokonał GKS Katowice [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-01-31 10:25

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po pięciosetowym oraz ciężkim boju pokonują GKS Katowice i po raz drugi w tym sezonie triumfują przed własną publicznością! Statuetka MVP powędrowała do Jana Firleja!

Pierwszy oraz drugi set przebiegał pod znakiem gry na ,,przewagi”. Pierwszą partię, za sprawą zagrywek Robberta Andringi wygrali Akademicy z Kortowa (26:24). Podobną okazję mieli w secie numer dwa, lecz finisz w końcówce należał do ekipy ,,Gieksy” (26:28)

Podopieczni Javiera Webera udanie rozpoczęli partię trzecią (7:4), ale duża ilość błędów oraz rażąca nieskuteczność olsztynian w połączeniu z konsekwentną grą rywali doprowadziła do ich wysokiego triumfu (16:25). Czwarty set był pod pełną kontrolą gospodarzy, którzy wyszli zmotywowani również na tie-breaka (25:17). W nim kontrolę mieli wyłącznie siatkarze Indykpolu AZS, wygrywając 15:12 i ostatecznie cały mecz 3:2.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa przeważali prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – od przyjęcia (42% do 41%), po skuteczność w ataku (49% do 47%), kończąc na blokach (10:5). Obie drużyny zdobyły 10 asów serwisowych. Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobył TJ DeFalco (25 pkt.), a u gości Gonzalo Quiroga (18 pkt.).

Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice wynik

Autor: AZS Olsztyn

- Cieszę się, że w końcu mogłem wrócić i zagrać. Miałem trochę problemów ze stopą, ale zaleczyłem kontuzję i myślę, że pomogłem zespołowi jak najlepiej potrafiłem. To bardzo miłe uczucie. Fani w Iławie są niesamowici, to przyjemne uczucie grać przy takich kibicach. Ich wsparcie było nam bardzo potrzebne – powiedział po meczu Taylor Averill, który wrócił do gry po prawi dwóch miesiącach nieobecności.

W kolejnym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn ponownie w Iławie zmierzy się z LUK Lublin – poniedziałek, 7 lutego godz. 17:30. Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety.

Quiz. Niezbędny składnik - bez czego nie przygotujesz szarlotki, a co jest potrzebne do budyniu i keczupu?