PlusLiga

Indykpol AZS Olsztyn kończy sezon na 8 miejscu

2023-04-25 7:14

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim meczu sezonu 2022/2023, ulegli przed własną publicznością PSG Stali Nysa 0:3. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zakończyli tym samym sezon na 8. miejscu.

W miniony piątek siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli rywalizację o 7 miejsce na zakończenie sezonu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera ulegli na wyjeździe PSG Stali Nysa 1:3. Chcąc wygrać dwumecz, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musiała wygrać aż cztery set – trzy w „normalnym” spotkaniu oraz jeden dodatkowy, tzw. złoty set, grany do 15 punktów.

W poniedziałkowym spotkaniu w Iławie, Javier Weber desygnował do gry: Pająka na rozegraniu, Karlitzka i Andringę na przyjęciu, Averilla z Jakubiszakiem na środku, Butryna na ataku i Ciunajtisa na libero.

Siatkarze PSG Stali od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, pewnie zwyciężając 25:16. Argentyński szkoleniowiec akademików z Kortowa szukał zmian, wprowadzając m.in. Kamila Szymendere czy Jana Króla. Jednak na niewiele to się zdało, bowiem dobrze dysponowana tego dnia ekipa z Nysy, nie dała żadnych szans ekipie z Kortowa (17:25, 14:25), wygrywając w Iławie 3:0 oraz rywalizację o 7 miejsce.

- Ciężko jest dobrze przygotować się do takiego starcia, chociażby pod względem mentalnym, kiedy byłeś blisko awansu do półfinału. Trudno był nam grać te dwa mecze, jeszcze w tak bliskim odstępie czasu. Dziś przegraliśmy, ponieważ graliśmy bardzo źle – powiedział po ostatnim meczu w sezonie Robbert Andringa, kapitan akademików z Kortowa.  

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn sezon 2022/2023 zakończyli na 8 miejscu. Nowy sezon wystartuje pod koniec października.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Brodka o Sarze, Roxie i Viki. Sama zaczynała jako nastolatka!