Indykpol AZS Olsztyn drugi na XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach

2022-09-19 12:24

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zajęli drugie miejsce w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Bilans akademików z Kortowa to jedno zwycięstwo i jedna porażka. Wiemy też kiedy zagrają w Iławie!

Ekipa Indykpolu AZS Olsztyn do Suwałk pojechała już w większym składzie. Na początku tygodnia do drużyny dołączyli bowiem Robbert Andringa i Moritz Karlitzek.

Po weekendzie, do Olsztyna zawitają: Mateusz Poręba, Taylor Averill i Joshua Tuaniga. Najdłużej będziemy czekać na Kubę Hawryluka i Kamila Szymenderę, którzy rozpoczynają w niedzielę Mistrzostwa Europy do lat 20.  

W półfinałowym spotkaniu XIII Memoriału Józefa Gajewskiego, Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z gospodarzami turnieju, ekipą Ślepska Malow Suwałki. Każdy z trzech setów dostarczył kibicom sporo emocji, a lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła okazali się olsztynianie. Z dobrej strony pokazał się debiutujący w biało-zielonych barwach Moritz Karlitzek (15 pkt., 69% skuteczności w ataku), a statuetkę MVP odebrał Karol Butryn (17 pkt., 60% skuteczności).

- O wyniku tego spotkania zadecydowały pojedyncze akcje. Możemy być zadowoleni z gry w systemach, które zostały wprowadzone przez trenera Javiera. Część osób, które były z nami w poprzednim sezonie, już je znała. Są już z nami także nowi zawodnicy, więc wszyscy musimy się „uczyć” pewnych zachowań. Z całą pewnością - może być jeszcze lepiej – stwierdził po czwartkowym spotkaniu Karol Jankiewicz, rozgrywający olsztynian.

W wielkim finale, Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z Treflem Gdańsk. Dla obu drużyn było to już trzecie spotkanie w trakcie tegorocznego okresu przygotowawczego (wcześniejsze wyniki to 1:3 oraz 2:2). Spotkanie o zwycięstwo w turnieju było jednostronnym widowiskiem. Ekipa znad Morza zagrała lepiej w każdym elemencie gry, a olsztynianie popełnili sporo niewymuszonych błędów. Trefl Gdańsk zwyciężył 3:0, a Indykpol AZS Olsztyn zajął 2. miejsce w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego.

- W meczu ze Ślepskiem zagraliśmy na świeżości. Zabrakło nam tego w drugim dniu, lecz też trzeba przyznać, że ekipa z Gdańska postawiła mocne warunki. Nie zagraliśmy w pełni swoich możliwości. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych zawodników, którzy dołączą do nas po weekendzie. Dopiero teraz wkraczamy w rytm meczowy – przyznał po piątkowym spotkaniu Jakub Ciunajtis, libero akademików.

W przyszły weekend ostatnie sparingi przed startem PlusLigi

Olsztynianie wezmą udział w turnieju towarzyskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale zmierzy się z LUK Lublin (sobota, 24.09 o godz. 14:30).

Drugą partę tworzą Projekt Warszawa i Ślepsk Malow Suwałki. Przegrani zmierzą się w niedzielnym meczu o 3. miejsce (godz. 11:00), a finał rozpocznie się o godz. 13:30.

Wielka inauguracja PlusLigi

  • Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: sobota 1.10, godz. 14:45 w Iławie
  • Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn: wtorek, 4.10, godz. 18:45 - mecz wyjazdowy

QUIZ. Jedzenie na literę L

Pytanie 1 z 20
Leczo zazwyczaj przygotowuje się:
Protest rowerzystów na Moście Poniatowskiego. "Tu jest jak w cyrku"

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!