eko jarmark

i

Autor: arch. organizatora

Iławskie święto ekologii. Jedzenie, rzemiosło, warsztaty [AUDIO]

2020-08-21 14:42

Stowarzyszenie Od-Ważne Iława, Galeria Twórców Sart i Iławskie Centrum Kultury zapraszają na pierwszy iławski EKO JARMARK. Odbędzie się już w tą sobotę (22.08) od 10:00 do 16:00 w Galerii Jazzowej przy Ratuszu.

Inicjatorkami i koordynatorkami tego wydarzenia są członkinie iławskiego Stowarzyszenia Od-Ważne. Do współpracy zaproszono artystów zrzeszonych w SART. Do organizacji włączyło się także Iławskie Centrum Kultury. Miejska Biblioteka Publiczna użycza miejsca w Galerii Jazzowej. Udział potwierdziło 20 wystawców z Iławy i okolicy.

- Są to zarówno gospodarstwa ekologiczne, producenci żywności, jak i artyści i rękodzielnicy - mówi Dominika Kasprowicz z Od-Ważnych. - Będzie można kupić swojskie jadło: kiełbasy, wędliny, przetwory, marynaty, pikle, sery, soki, napary, syropy warzywne, owocowe i ziołowe, herbatki - m.in. z konopii siewnej. Ale nie samym jedzeniem człowiek żyje. Piękno i zdrowie płynie z wnętrza, ale trzeba o siebie dbać i od zewnątrz. Będą naturalne, wegetariańskie i wegańskie kosmetyki, mydełka, sole do kąpieli, cały wachlarz pachnących produktów z lawendy. Nie zabraknie ozdób i biżuterii z surowców naturalnych lub wtórnie przetworzonych. Stawiamy na upcykling, czyli nadawanie drugiego życia przedmiotom i wykorzystywanie nieużywanych części jako surowca do tworzenia kolejnych produktów. Na targach będzie można kupić tzw. uszytki - czyli przytulanki, kocyki, torebki, maseczki, woreczki, serwetki ze skrawków tkanin, szydełkowe i robione na drutach ozdoby, ubrania, łapacze chmur, witraże. Będzie też to, co kobiety kochają najbardziej - autorska, unikatowa biżuteria wykonana rozmaitymi technikami. Dla każdego coś pięknego i indywidualnego.

W ramach jarmarku odbędą się eko warsztaty dla dzieci i rodziców. Artystki z Galerii Twórców SART będą pokazywać, jak zrobić ekologiczne musujące kule do kąpieli i własną biżuterię. Będą też warsztaty zero waste, czyli jak żyć nie marnując, nie wytwarzając śmieci i bez plastiku. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie wiedzy ekologicznej z nagrodami. Będzie też konkurs fejsbukowy. I kilka innych niespodzianek.

eko jarmark

i

Autor: arch. organizatora
Dominika Kasprowicz zaprasza na pierwszy iławski EKO-JARMARK

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra
Zwierzęta opanowały oczko wodne