kino plenerowe

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

Iławskie Centrum Kultury dostało pieniądze na kino plenerowe i sprzęt!

2022-09-15 11:37

525.000,00 złotych przyznano Iławskiemu Centrum Kultury na zakup nowego sprzętu audio, zestawu kina plenerowego i aplikacji mobilnej!

To w odpowiedzi na konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020. Iławskie Centrum Kultury złożyło projekt pt. ,,Wzrost potencjału kulturowego Iławskiego Centrum Kultury w zakresie realizacji wydarzeń plenerowych”. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyznał Iławskiemu Centrum Kultury 525.000,00 zł.

Dzięki pozyskanym środkom:

  • Iławskie Centrum Kultury uruchomi aplikację mobilną, która umożliwi mieszkańcom oraz turystom stały dostęp do aktualności, rezerwację i zakup biletów do kina oraz na inne wydarzenia kulturalne;
  • zostanie zakupiony zestaw kina plenerowego, w skład którego wchodzić będą elementy infrastruktury niezbędnej do prowadzenia projekcji filmowych w plenerze;
  • zostanie zakupiony sprzęt audio, który poza wykorzystaniem do organizacji kina plenerowego, będzie również służył wsparciu realizacji innych organizowanych przez ICK wydarzeń.

Całkowita wartość projektu to 625 000,00 zł z czego aż 84% stanowi dofinansowanie  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020, konkurs nr RPWM.06.01.02-IZ.00-28-001/22.

Nowoczesne rozwiązania techniczne jakich posiadaczem stanie się Iławskie Centrum Kultury podniosą atrakcyjność organizowanych wydarzeń i wpłyną na budowanie atrakcyjnej oferty miasta Iławy. Dziś świętujemy sukces w pozyskaniu kolejnych środków pozabudżetowych! - piszą pracownicy ICK.

Jednak by ICK mogło skorzystać z tych pieniędzy, potrzebny jest wkład własny 100 tys zł. O zabezpieczeniu tej kwoty w budżecie na rok 2023 zdecydują radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej Iławy, 26 września.

Quiz. To samo brzmienie, ale inne znaczenie. Rozpoznasz homonimy?

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Myszka to:
Solista operowy w Twoja Twarz Brzmi Znajomo zaśpiewał „The Passenger” Iggy'ego Popa

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!