Iławski szpital i przychodnie wspólnie pomogą uchodźcom

2022-03-04 14:45

Powiatowy Szpital w Iławie podjął współpracę z miejscowymi przychodniami w celu zapewnienia opieki obywatelom Ukrainy.

W akcji chodzi o wdrożenia skoordynowanej pomocy medycznej uchodźcom z Ukrainy przebywającym na naszym terenie. Powstał specjalny punkt informacyjny przy Izbie Przyjęć Szpitala, którego zadaniem jest pomoc obywatelom Ukrainy, którzy skontaktują się ze szpitalem. Pracownicy pomogą również w ustaleniu wizyty u lekarza, w poradni specjalistycznej czy oddziale szpitalnym.

- Na chwilę obecną w naszym kraju wydane zostały jedynie ogólne wytyczne co do zasad udzielania świadczeń zdrowotnych obywatelom Ukrainy, czekamy na uchwalenie specjalnej ustawy w tym zakresie - pisze dyrekcja szpitala w swoim oficjalnym komunikacie. - Jednakże mając na względzie ciężką, a wręcz tragiczną sytuację, w jakiej znaleźli się uchodźcy, podjęliśmy działania zapewniające jak najlepszy dostęp do opieki medycznej obywatelom Ukrainy. Już od weekendu udzielamy świadczeń medycznych obywatelom narodowości ukraińskiej, którzy trafili do naszej placówki.

Dane kontaktowe:Powiatowy Szpital w Iławieul. Gen. Wł. Andersa 314-200 Iława

Telefony:Izba Przyjęć – 89 644 96 67.Rejestracja Przychodni Specjalistycznych – 89 644 97 81.Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna – 89 644 96 72, 89 333 17 37.

QUIZ: Dziwne fakty z życia znanych ludzi

Pytanie 1 z 15
Elvis Presley wcale nie był brunetem. Prawdziwym kolorem jego włosów był
Dyrektor kijowskiego teatru o tym jak broni się Ukraina