Iławski stadion będzie podlewany automatycznie. Jest na to kasa

2022-07-10 18:51

Łącznie 72 tysiące zł ma kosztować system nawadniania murawy na iławskim stadionie. Iława ma dostać dotację na 50 procent kosztów tej inwestycji.

Boisko przy ul. Sienkiewicza w Iławie doczeka się wkrótce inwestycji, którą burmistrz określa wstępem do modernizacji. Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego zarekomendował dofinansowanie kwotą 36 000 zł projekt opracowany przez miejskich urzędników. To 50% kosztów  całej inwestycji.

Informację o tym podał portal iławskiego Urzędu Miasta.

- Kolejne 36.000 zł miasto dołoży ze swojego budżetu. Projekt zakłada wykonanie instalacji automatycznego nawodnienia trawiastego boiska głównego na stadionie miejskim w Iławie przy ul. Sienkiewicza 1A - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Planowany jest montaż 13 zraszaczy rotacyjnych wraz z elektrozaworem. Zatem iławski stadion miejski doczeka się profesjonalnego systemu nawadniania. Inwestycja ta ma być wstępem do planowanej modernizacji całego obiektu, na który poszukiwane będą środki zewnętrzne. Automatyczne nawodnienie ma być wykonane do końca bieżącego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zderzenie 3 ciężarówek ze skutkiem śmiertelnym na autostradzie

QUIZ. Seriale PRL. Stawka większa, niż życie, czyli nie ze mną te numery Brunner! Jak dobrze pamiętasz Klossa?

Pytanie 1 z 16
Jak naprawdę nazywał się Hans Kloss?