Iławska SP4 doceniona za ogródek i otoczenie szkoły [AUDIO, ZDJĘCIA]

2022-04-11 11:30

SP 4 otrzymała statuetkę i Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego pod hasłem „Nasz ogród dydaktyczny w cyfrowej odsłonie”. Konferencja miała miejsce w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium.

Iławska czwórka wyróżniona za ogródek! Mamy w Iławie szkołę, która trochę zarosła i bynajmniej, to nie obelga.

SP4 otrzymała statuetkę i Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego za świetnie zagospodarowany teren wokół budynku placówki. Konferencja miała miejsce w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium. Ogród choć jak najbardziej prawdziwy, to pokazywano w multimedialnej prezentacji.

Plany zmian powstały 20 lat temu, wtedy klasy zaczęły nasadzać pierwsze drzewka - mówi Bożena Tyszkiewicz, autorka projektu i nauczycielka w SP4. Potem, po troszeczku się wszystko rozrastało, powstała ścieżka dydaktyczna Zielona Biblioteka z tablicami i organizowane zajęcia. Namówiłam koleżanki, by zaczęły pisać programy do pracy w terenie i tak to się zaczęło - wspomina pani Bożena

Zieleń mamy wokół całego budynku, poruszając się w lewo mamy wiele punktów zielonych włącznie ze skalniakami. Wszyscy od uczniów przez nauczycieli i woźne włożyli w ogródki sporo pracy. Zachęcamy do zobaczenia jak to wygląda w galerii oraz na żywo na terenie SP4 w Iławie.

O ogrodach wokół szkoły - Bożena Tyszkiewicz, autorka projektu i nauczycielka w SP nr 4 w Iławie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!