prędkościomierz samochód

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Iławscy kierowcy: Wielu bez prawa jazdy, rekordzista 2,2 promila

2022-11-15 8:03

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył kierującego vw, który może znajdować się pod znacznym działaniem alkoholu, wezwał policję. To jeden z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych podczas minionego weekendu na drogach powiatu iławskiego.

Dzięki informacji od świadka policjanci w niedzielę (13.11.2022 r.) kilka minut po godzinie 3:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszająca oświadczyła, że vw prowadzi prawdopodobnie kierowca pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali mężczyznę. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 27 - latek nie posiada również uprawnień do kierowania samochodem i ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Natomiast w gminie Susz funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. W tym przypadku także okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Dodatkowo motocykl nie był dopuszczony do ruchu, nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Tymczasem po Suszu 37 – latek jeździł rowerem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w gminie Zalewo. Wstępne badanie wskazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym, że mężczyzna był w stanie poddać się badaniu urządzeniem kontrolno – pomiarowym została od niego pobrana krew do badania.

Natomiast w Jędrychowie policjanci podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli kierującego bmw. 34 – latek w terenie zabudowanym jechał z prędkości 103 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, musi zapłacić mandat a jego konto powiększyło się o punkty karne.

Tymczasem w Iławie 18 – latka kierująca daewoo nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadziła do zderzenia z kierującym chevroletem. W trakcie czynności okazało się, że nie było to jedyne przewinienie kobiety. Policjanci ustalili, że kierowała samochodem nie posiadając do tego uprawnień.

QUIZ. Filmy, które zmieniły świat. Bez 8/10 nie nazywaj się kinomanem!

Pytanie 1 z 10
Reżyserem arcydzieła filmowego pt. "Obywatel Kane" jest:
Nie żyje Jerzy Połomski. Jego przeboje nuciła cała Polska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl