harcerze

i

Autor: UM Iława

Iławscy harcerze pomogli roznosić maseczki

2020-04-15 12:39

Władze Iławy przygotowały kilkaset pakietów ochronnych dla iławskich sprzedawców. W skład pakietu wchodzi maseczka i płyn do dezynfekcji rąk. Ich dostarczenia podjęli się harcerze z Hufca ZHP Iława.

To nasi bohaterowie, na których zawsze możemy liczyć - pisze burmistrz Iławy Dawid Kopczewski. - Hufiec ZHP Iława, dziękuję za pomoc, wsparcie i zaangażowanie. To właśnie dzięki nim w ostatnich dniach do iławskich sprzedawców trafił pakiet "Bezpieczny w sklepie" zawierający maseczkę oraz płyn do dezynfekcji rąk. Jeszcze raz bardzo dziękuj.

harcerze

i

Autor: UM Iława
harcerze

i

Autor: UM Iława

Akcja Bezpieczny w sklepie zainicjowana została w związku trudnościami z dostępem do środków ochrony osobistej, a według władz to właśnie sprzedawcy mają kontakt z wieloma osobami każdego dnia. To w dobie pandemii oznacza, że więc są w dość dużym stopniu narażeni na ryzyko infekcji. Trafiło do nich 400 sztuk zestawów - maseczka i płyn.

Wkrótce ma ruszyć kolejna akcja władz miasta w ramach Iława inspiruje do profilaktyki - Stop Koronawirus. Tym razem maseczki mają trafić dla mieszkańców.