Agata Barwińska

i

Autor: Sailing Energy / Trofeo Sofia Iberostar

Iławianka Agata Barwińska została "Żeglarzem Roku"

2022-02-14 15:24

Prestiżowy magazyn "Wiatr" organizował jak co roku plebiscyt Żeglarz Roku. W gronie kandydatów za 2021 rok znalazła się Agata Barwińska, zawodniczka SSW MOS Iława, aktualna mistrzyni Polski, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie ILCA 6 (Laser Radial).

— Wybieramy żeglarza, którego dokonania wzbudziły największe uznanie czytelników - pisali organizatorzy. Głosowanie rozpoczęło się 17 grudnia, a zakończyło w piątek 11 lutego o godz. 22.00. Głosować można było raz na dobę, za pomocą specjalnej aplikacji internetowej  W tym roku nominacje do plebiscytu uzyskali także Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar za srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio i Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch za złoty medal mistrzostw świata juniorów i złoty medal mistrzostw Europy seniorów w olimpijskiej klasie 49er.

Ostatecznie Barwińska uzyskała 50,3% głosów, Skrzypulec i Ogar 49,1%, a Staniul i Sztorch 0,6%. Jako zwycięzca Agata otrzyma zegarek Lip Marinier Automatic, najnowsze modele sportowych słuchawek AfterShokz oraz kamizelkę ratunkową Mercury. Dodatkowo eleganckie i praktyczne torby z tkanin dakronowych Code Zero.

Masz cukrzycę i nie wyobrażasz sobie życia bez cukru? Radzi diabetolog kliniczna Agnieszka Ślusarska-­Staniszewska

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Na te pytania dobrze odpowiedzą tylko nieliczni

Pytanie 1 z 10
Ile medali olimpijskich zdobył do igrzysk w Pekinie Kamil Stoch?