inteligentne miasto

Iławianie wywalczyli sobie inteligentne przejście dla pieszych!

2023-03-29 7:57

Oddano rekordową ilość głosów. Iława walczyła o inteligentne przejście z Lesznem do ostatniej minuty!

Organizatorem konkursu jest Orange Polska, który wspiera już ponad 100 miast w przemianie w smart city. Stawia na rozwiązania, które niosą korzyści dla mieszkańców, budżetów miejskich i środowiska, bo tak widzi rolę nowych technologii.

Od 01.03 do 28.03.2023, do godziny 23.59 można było głosować na swoje miasto z listy alfabetycznej. Wystarczyło podać swój numer telefonu, na który wysyłano kod uwierzytelniający. Otrzymany kod wpisać w odpowiedniepole, a następnie nacisnąć „Głosuję”.

Z jednego numeru telefonu można było zagłosować tylko raz. Wszystko po to, żeby głosowanie dla wszystkich było sprawiedliwe.

Iława z Lesznem walczyła do końca!

Emocje sięgały zenitu, śmiało można powiedzieć, że u zaangażowanych były wyższe niż podczas oglądania meczu polskiej reprezentacji! Do głosowania zachęcali wszyscy, nie tylko samorządowcy ale nawet całe remizy strażackie!

No i o włos, ale na to wygląda, że się udało! W przedziale miast od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców, przejście w Iławie zebrało 22364 pkt. a Leszno 22323 pkt.

Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie od organizatora akcji, potem na przerobienie przejścia u zbiegu ulicy Gdańskiej i 1-go Maja w Iławie na naszpikowane czujnikami.

Wszystko to by poprawić bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

Inteligentne przejścia dla pieszych wywalczyły trzy miasta, po jednym z każdego przedziału pod względem ilości mieszkańców. Oprócz Iławy (20 tys. do 100 tys. mieszkańców), wygrały też Świdwin (do 20 tys. mieszkańców) oraz Rybnik (powyżej 100 tys. mieszkańców)

głosowanie na Iławę

i

Autor: materiały organizatora

Quiz. Ania z Zielonego Wzgórza czeka na przyjaciółkę od serca. Sprawdź, jak dobrze znasz rudowłosą bohaterkę książki z dzieciństwa

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jak nazywała się Ania z Zielonego Wzgórza?